Partnerzy serwisu:

Na A6 koło Szczecina dwiema jezdniami. Roboty zawieszone na czas wakacji

Elżbieta Pałys 06.07.2018

Na A6 koło Szczecina dwiema jezdniami. Roboty zawieszone na czas wakacji
fot. GDDKiA
Do dyspozycji kierowców znów są dwie jezdnie na przebudowywanym odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica. Druga jezdnia (w kierunku Szczecina) została udostępniona na czas wakacji. Kierowcy pojadą po warstwie wiążącej, ale unikną nadmiernych zatorów.
Odcinek A6 Szczecin Dąbie – Rzęśnica jest w trakcie przebudowy. Stare, betonowe płyty mają być zastąpione nawierzchnią bitumiczną. Ze względu na to, że droga jest istotną arterią dla turystów zmierzających nad morze, w kontrakcie zastrzeżono taką organizację prac, by w okresie nasilenia ruchu turystycznego obie jezdnie były dostępne.

Wykonawca miał z udogodnieniem dla kierowców być gotowy na 15 czerwca, udało się w czwartkowy wieczór, 5 lipca.

Obie jezdnie na przebudowywanym odcinku autostrady będą czynne do zakończenia wakacji. W stronę Świnoujścia jeździmy starą, betonową nawierzchnią, a w stronę Szczecina z nową nawierzchnią, tyle że po warstwie wiążącej.

 

Jak informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie, jezdnia w stronę Szczecina do przełomu lipca/sierpnia od przejścia dla zwierząt będzie miała jeden pas ruchu. To w związku z pracami prowadzonymi przy poboczach i w pasie dzielącym. – Ruch będzie jednak przebiegał tak jak przed przebudową, czyli po łagodnym łuku, bez konieczności znaczącego zwalniania po to aby włączyć się w przeciwległą jezdnię – wyjaśnia rzecznik.

– Zmiana organizacji ruchu powinna przynieść znaczące zmniejszenie zatorów drogowych, które powstają przed tym odcinkiem szczególnie podczas weekendów wakacyjnych na kierunku nad morze – mówi Grzeszczuk. – Przypominamy jednak, iż cały czas jest to plac budowy, na którym są ograniczenia prędkości i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność – dodaje.

Po zakończeniu wakacji przebudowywana jezdnia znów zostanie wyłączona z ruchu, a wykonawca będzie kontynuował roboty.

Prace związane z przebudową autostrady A6 ruszyły jesienią ubiegłego roku i mają potrwać do pierwszej połowy 2020. Wykonawcą jest Energopol Szczecin. Kontrakt jest wart 35,4 mln zł. W ramach umowy przebudowane zostaną obie jezdnie autostrady A6 na odcinku 3,5 km. Zadaniem wykonawcy jest także budowa dużego przejścia górnego dla zwierząt.

Po zakończeniu inwestycji na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica kierowcy nie zobaczą już klawiszujących betonowych płyt. Będą jeździć po nawierzchni bitumicznej.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony