Partner serwisu

Na DK-16 bez ograniczeń tonażowych. Przejście w Ogrodnikach otwarte

ep. 18.03.2020

Na DK-16 bez ograniczeń tonażowych. Przejście w Ogrodnikach otwarte
fot. Google Maps
Ze względu na kolejki do przejścia w Budzisku, wczoraj została otwarta możliwość wjazdu do kraju przez byłe przejście graniczne w Ogrodnikach. We wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdjęła także ograniczenia tonażowe na DK-16. Chodzi o to, by w czasie ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa odciążyć wjazd do Polski dla ciężarówek. 
Po ograniczeniu ruchu na niektórych przejściach granicznych, a dodatkowo przywróceniu kontroli połączonej z kontrolą sanitarną, żeby wjechać do kraju w wielu miejscach trzeba było stać nawet w kilkugodzinnej kolejce. W Budziku, gdzie była jedyna możliwość wjazdu od strony Litwy sięgały one prawie 40 km. Z tego względu 17 marca czasowo otwarto dla ruchu samochodowego byłe przejście graniczne w Ogrodnikach przy DK-16. Za tą decyzją poszły kolejne. 

– Na wniosek Straży Granicznej wyraziliśmy zgodę na czasowe dopuszczenie ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 7,5 tony na odcinku DK-16 od przejścia granicznego w Ogrodnikach do Augustowa – poinformowała drogowa dyrekcja. Ma to pozwolić na odciążenie przejścia granicznego w Budzisku na DK-8 i łatwiejszy wjazd do Polski.

Przejście graniczne w Ogrodnikach będzie otwarte dla samochodów ciężarowych powyżej 7,5 tony tylko na kierunku wjazdowym do Polski. Kierunek odwrotny (wyjazd z Polski na Litwę) nie będzie możliwy. Nadal obowiązuje tam ograniczenie tonażowe do 7,5 tony.

– Z uwagi na stan techniczny drogi, słabą konstrukcję nawierzchni niedostosowanej do przenoszenia ruchu samochodów ciężarowych, zgoda została wydana na okres 48 godzin, z możliwością wydłużenia tego okresu – wyjaśnia GDDKiA. Dyrekcja będzie monitorować stan nawierzchni. – Zwróciliśmy się do Policji o nadzór tego odcinka DK-16 po udostępnieniu go dla samochodów ciężarowych – podaje zarządca w komunikacie.

Dotychczas po tym odcinku mogą się poruszać pojazdy o masie nieprzekraczającej 7,5 tony. Jezdnia ma szerokość zaledwie 6 metrów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony