Partner serwisu

Na MOP-ie Wierzbnik w ciągu A4 można naładować samochód elektryczny

Magdalena Romanowska 09.09.2020

Na MOP-ie Wierzbnik w ciągu A4 można naładować samochód elektryczny
fot. GDDKiA
Kierowcom została udostępniona stacja ładowania samochodów elektrycznych na MOP-ie Wierzbnik, w ciągu autostrady A4.
W ramach tego zadania zostały wybudowane dwa ogólnodostępne punkty ładowania pojazdów elektrycznych, w tym jeden punkt ładowania o mocy co najmniej 22 kW i jeden punkt ładowania o mocy co najmniej 50 kW. Zadanie zrealizowała firma Tauron Nowe Technologie.

W czerwcu ubiegłego roku GDDKiA podpisała umowy na budowę 3 punków ładowania pojazdów elektrycznych na opolskim odcinku autostrady A4. We wrześniu ubiegłego roku zostały przekazane dzierżawcom tereny na MOP-ach Wierzbnik w kierunku na Katowice, Jankowice Wlk. w kierunku Wrocławia oraz Przysiecz w kierunku Katowic.

W najbliższym czasie oddana zostanie do użytku kolejna stacja ładowania na MOP-ie Jankowice Wielkie, natomiast stacja ładowania na MOP-ie Przysiecz powinna zostać uruchomiona do końca bieżącego roku.

Projekty na MOP-ach Jankowice Wlk. oraz Przysiecz są realizowane przez firmę GreenWay. Wykonawca będzie podmiotem wdrażającym punkty ładowania, a kolejno będzie świadczył usługę ładowania.

W kwietniu zeszłego roku zostały oddane do użytku stacje ładowania pojazdów elektrycznych na MOP-ach Góra św. Anny i Wysoka. Stację wybudowała spółka PKN Orlen. W lutym 2019 r. na węźle Brzeg powstała stacja ładowania pojazdów elektrycznych wybudowana przez firmę GreenWay.
]
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony