Partnerzy serwisu:

Na obwodnicy Wałbrzycha powstają pierwsze wiadukty

ep. 28.11.2019

arrow
arrow
Na obwodnicy Wałbrzycha powstają pierwsze wiadukty
fot. Budimex
Na obwodnicy Wałbrzycha powstają pierwsze wiadukty
Na obwodnicy Wałbrzycha powstają pierwsze wiadukty
Na obwodnicy Wałbrzycha powstają pierwsze wiadukty
Po sześciu miesiącach od rozpoczęcia prac na obwodnicy Wałbrzycha zaawansowanie robót wynosi ponad 20 proc. Każdego dnia na budowie pracuje średnio 300 pracowników oraz 150 jednostek sprzętu – informuje wykonawca inwestycji – firma Budimex. Droga jest realizowana na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz miasta Wałbrzych.
Obwodnica Wałbrzycha powstaje w ciągu drogi krajowej nr 35. Ma mieć 6 km długości. Dla trasy przewidziano przekrój dwujezdniowy, a kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Kontrakt na to zadanie został podpisany w kwietniu tego roku. Zawarta wówczas umowa z Budimeksem ma wartość 207 mln zł brutto.Wyświetl większą mapę

W ciągu obwodnicy zaplanowano dwa węzły: Żeromskiego i Reja. Do wybudowania są także m.in. 3 wiadukty w ciągu obwodnicy, kładka i przejście podziemne dla pieszych, a także kanalizacja deszczowa, zbiorniki retencyjne i ekrany akustyczne.

– W tej chwili trwają prace ziemne na całej długości obwodnicy. Trwa także betonowanie konstrukcji wiaduktów na węzłach Reja i Żeromskiego. Powstają fundamenty estakad i kładek dla pieszych – informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimeksu.

Jak mówi przedstawiciel wykonawcy, na pierwszych odcinkach o łącznej długości ok. 1 kilometra Budimex położył już pierwsze warstwy konstrukcyjne drogi, a także elementy nowej kanalizacji i odwodnienia. – Dużym wyzwaniem dla generalnego wykonawcy są podziemne kolizje ze starą infrastrukturą górniczą i mediami miejskimi nieujętymi w dokumentacji projektowej. Każda kolizja wymaga wielu dodatkowych uzgodnień i zgód po stronie inwestora i urzędów – dodaje Michał Wrzosek. Budowa jest realizowana przez w systemie „buduj”.

Wykonawca przy realizacji tej inwestycji współpracuje z ponad 70 podwykonawcami i dostawcami materiałów.

Zgodnie z kontraktem, budowa powinna się zakończyć w czerwcu 2021 roku. po tym okresie wykonawca udzieli na 5-letniej gwarancji na wykonane prace.

Obwodnica jest inwestycją długo wyczekiwaną przez miejscową społeczność. Jest istotna nie tylko dla mieszkańców Wałbrzycha ale i uzdrowiskowego Szczawna-Zdroju. Jej przygotowanie wymagało współpracy dwóch inwestorów –samorządowego i rządowego, droga na większości przebiegu podlegać będzie miastu, ale jej część leżąca na terenie wspomnianego Szczawna Zdroju, jest w gestii wrocławskiej GDDKiA.

Po wybudowaniu będzie tworzyła nowy kanał komunikacyjny w stronę ekspresowej trójki.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony