Partner serwisu

Na S1 Pyrzowice – Podwarpie od dziś dwiema jezdniami

ep. 17.05.2021

Na S1 Pyrzowice – Podwarpie od dziś dwiema jezdniami
fot. GDDKiA
Od dziś kierowcy będą mogli korzystać z blisko 10-kilometrowej nowo wybudowanej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku Pyrzowice – Podwarpie. Do ruchu zostaje oddany także węzeł Mierzęcice.
To trzeci etap inwestycji związanej z budową ekspresówki Pyrzowice – Podwarpie. Pierwsze został zrealizowany w roku 2006, kiedy to powstał 3-kilometrowy odcinek na terenie gminy Siewierz oraz węzeł Podwarpie.
 W ramach drugiego etapu wybudowano ok. 9,5 km drogi do lotniska w Pyrzowicach. Teraz zakończył się trzeci etap.

Polegał na budowie drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku Lotnisko – Podwarpie o długości 97 km wraz z budową obiektów inżynierskich – wiaduktów i mostów w ciągu budowanej jezdni.

Umowa z wykonawcą – firmą Rubau – została podpisana w listopadzie 2018 roku a prace ruszyły wiosna 2019 r.

Jak informuje GDDKiA, zgodnie z podpisanym aneksem terminowym, zakończenie inwestycji powinno nastąpić 29 maja br. Na początku i na końcu wybudowanego odcinka, tj. na węzłach Lotnisko oraz Podwarpie, wciąż obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu i zwężenie do jednego pasa. Ma to pozwolić na dokończenia robót związanych z likwidacją istniejących przewiązek na węzłach, odtworzeniem pasa rozdziału i uciągleniem barier energochłonnych.

Droga ekspresowa S1 na odcinku Pyrzowice – Podwarpie łączy autostradę A1 z drogami ekspresowymi S52 Bielsko-Biała – Cieszyn oraz S1 Bielsko-Biała – Zwardoń, a także z DK-91, DK-86 i pozostałymi drogami województwa. Stanowi także ważny dojazd do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Droga jest również częścią VI europejskiego korytarza transportowego sieci TENT-T.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polskie drogi w budowie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony