Partnerzy serwisu:

Na S14 ćwiczą saperzy

inf. pras. 17.03.2019

arrow
arrow
Na S14 ćwiczą saperzy
fot. GDDKiA
Na S14 ćwiczą saperzy
Na S14 ćwiczą saperzy
Na trasie przyszłej drogi ekspresowej S14 obok antyterrorystów rozpoczęli ćwiczenia także saperzy.
Umowa zawarta między służbami mundurowymi i łódzkim Oddziałem GDDKiA, pozwoliła przeprowadzić szereg ćwiczeń, treningów i symulacji, z jakimi funkcjonariusze stykają się na co dzień w swojej trudnej i niebezpiecznej służbie. Poligonem do działań są liczne budynki przeznaczone do rozbiórki na trasie przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S14.

To niepowtarzalna szansa, aby wszelkie warianty działań przeprowadzić w warunkach idealnych z rzeczywistymi, twierdzą zgodnie, gdzie trzeba sforsować masywne drzwi, przeciwwłamaniowe okno, a nie jest znany rozkład pomieszczeń w budynku i ewentualne niespodzianki, jakie czekają wewnątrz. Nie da się tego osiągnąć na poligonie, gdzie obiekty są doskonale znane i doszczętnie ogołocone z wszelkich przeszkód podczas licznych ćwiczeń.

Do antyterrorystów dołączyli właśnie saperzy, którzy, jak sami podkreślają, mogą przeprowadzić niczym nie ograniczone próby z różnymi materiałami wybuchowymi, niebezpiecznymi i łatwopalnymi i zaobserwować jak zachowują się budynki poddane takim zabiegom. Sprawdzano więc, jaki efekt daje wybuch gazu z rozszczelnionej butli turystycznej, wybuchy plastiku, czy pożar napalmu w budynku.

To nieocenione doświadczenia, przekładające się na bezcenną wiedzę do wykorzystania w prawdziwych akcjach bojowych. Przy okazji swoje umiejętności szlifują też strażacy, nawet dla nich gaszenie pożaru budynku, w którym płonie napalm, to nowość. Jak deklaruje dyrekcja Oddziału GDDKiA w Łodzi, tego rodzaju ćwiczenia będą prowadzone do czasu, gdy trzeba będzie wszystkie budynki rozebrać.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony