Partner serwisu

Na S5 Dworzysko – Aleksandrowo kierowcy pojadą fragmentem nowej jezdni

ep. 26.08.2020

Na S5 Dworzysko – Aleksandrowo kierowcy pojadą fragmentem nowej jezdni
fot. GDDKiA
Nowy wykonawca odcinka drogi ekspresowej od Dworzyska do Aleksandrowa – konsorcjum Kobylarni i Mirbudu – wprowadza kolejna zmianę w ruchu. W czwartek 27 sierpnia ruch na około dwukilometrowym odcinku zostanie skierowany na nową jezdnię.
Zmiana dotyczy odcinka pomiędzy miejscowościami Luszno i Gruczkowo na wysokości Pruszcza. Zacznie obowiązywać od godzin przedpołudniowych 27 sierpnia.

Jak przekazał wykonawca, zamiast dotychczasową, starą drogą krajowa nr 5 kierowcy będą poruszać się nową, prawą jezdnią drogi ekspresowej S5. Ruch będzie się odbywał po warstwie wiążącej.

Zmiana wynika z postępu prac na budowie. W czasie gdy kierowcy będą korzystać z prawej jezdni, wykonawca – Kobylarnia i Mirbud – będzie prowadzić prace ziemne na docelowej jezdni lewej.

Zmiana potrwa do maja 2021 roku.

Ten odcinek drogi ekspresowej S5 pierwotnie był wykonywany przez włoską firmę Impresa Pizzarotti. Wykonawca nie zrealizował zadania, a kontrakt – podobnie jak pozostałe dwa odcinki S5 w woj. kujawsko – pomorskim – został rozwiązany.

Umowa na dokończenie tego odcinka z nowym wykonawcą została podpisana 23 kwietnia. W ramach kontraktu ma powstać odcinek drogi ekspresowej o długości 22,4 km. W ramach zadania zostaną wybudowane m.in. węzły: Gruczno, Pruszcz, Trzeciewiec i Bydgoszcz Północ.

Konsorcjum w tym składzie realizuje jeszcze jeden odcinek S5 po Pizzarotti (Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ; trzeci: Nowe Marzy – Świecie Południe zlecono Budimeksowi). Wcześniej Kobylarnia wykonała odcinek S5 pomiędzy węzłem Żnin Północ i granicą województwa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony