Partnerzy serwisu:

Na skarżyskiej S7 widać już fragmenty z warstwą ścieralną

ep. 14.09.2019

Na skarżyskiej S7 widać już fragmenty z warstwą ścieralną
ffot. GDDKiA
Na ostatnim odcinku ekspresowej siódemki w województwie świętokrzyskim pierwsze fragmenty mają już warstwę ścieralną. Do kompletnej trasy, umożliwiającej ekspresowy przejazd przez całe województwo jest coraz bliżej.
O rozpoczęciu kolejnego etapu prac bitumicznych na odcinku S7 od granicy województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego do węzła drogowo-kolejowego w Skarżysku-Kamiennej poinformowała kielecka GDDKiA. Na pierwszych fragmentach ułożono już warstwę SMA.

– Równolegle kontynuowane jest układanie podbudowy bitumicznej i przedostatniej warstwy wiążącej nawierzchni na ciągu głównym budowanej drogi S7 – informuje Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik prasowa kieleckiego oddziału.

Obecnie prowadzone są także prace na zabetonowanych ustrojach nośnych obiektów mostowych. Na siedmiu z nich ułożona została nawierzchnia – podaje GDDKiA.

Wykonywane są także m.in. izolacje, kapy chodnikowe, bariery, krawężniki, i mury oporowe. W sąsiedztwie mostów, wiaduktów i w obrębie węzłów kontynuowane są natomiast roboty ziemne.

To ostatni budowany odcinek w województwie świętokrzyskim. Liczy zaledwie 7,6 km, ale obecnie stanowi wąskie gardło na trasie miedzy Mazowszem a Małopolską.

Jego budowa długo nie mogła ruszyć ze względu na protesty ekologów. Ostatecznie umowa została podpisana w październiku 2017 roku. Prace zlecono Budimeksowi.

Czas na ukończenie zadania mija w maju przyszłego roku, ale to jeden z tych kontraktów, na których prace idą wyjątkowo sprawnie i obie strony kontraktu nie wykluczają wcześniejszego udostępnienia drogi do ruchu.

Jak poinformowała Małgorzata Pawelec-Buras, wykonawca przygotowuje się obecnie do przełożenia ruchu na pierwszy 300-metrowy fragment jednej, zachodniej jezdni drogi ekspresowej na początku budowanego odcinka. Pozwoli to kontynuować prace nad połączeniem budowanej trasy z istniejącym odcinkiem S7 Radom – granica województwa. Zmiana ma nastąpić w drugiej połowie września.

Na niespełna 8-kilometrowym odcinku dwujezdniowej drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku powstaną dwa węzły: Skarżysko Kamienna Północ i Skarżysko Kamienna Zachód. Do wybudowania są także m.in.: 2 mosty, 6 wiaduktów drogowych, 7 przejść dla zwierząt. w ciągu S7), 5 przejść dla zwierząt.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony