Partnerzy serwisu:

Nabrzeże Włoskie w Porcie Gdynia zostanie przebudowane

Leonard Dolecki 26.06.2018

Nabrzeże Włoskie w Porcie Gdynia zostanie przebudowane
fot. LD
Zarząd Morskiego Portu Gdynia ogłosił przetarg na realizację robót budowlanych dotyczących przebudowy Nabrzeża Włoskiego. Inwestycja ma zabezpieczyć konstrukcję nabrzeża w świetle planowanego pogłębienia kanału portowego w Porcie Gdynia do 16 metrów.
W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe, wyłączenie i zabezpieczenie istniejących instalacji technicznych na czas trwania robót, roboty kafarowe i fundamentowe oraz prace budowlano-montażowe związane z przebudową nabrzeża wraz z montażem elementów wyposażenia oraz odtworzeniem nawierzchni.

Na oferty zamawiający czeka do 3 sierpnia br., a przy ich ocenie cena nie będzie jedynym kryterium oceny. Według planów zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy.

Nabrzeże Włoskie leży w bezpośrednim sąsiedztwie Obrotnicy nr 3, której średnica liczy 400 metrów. Jest ona niezwykle ważna dla terminalów kontenerowych BCT oraz GCT znajdujących się w głębi gdyńskiego portu.

Po trwającej budowie Obrotnicy nr 2 oraz pogłębieniu kanału portowego do 16 metrów do wspomnianych terminali będą mogły wpływać pojemniejsze statki o większym zanurzeniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdynia
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony