Partnerzy serwisu:

Nadzór nad budową drogi ekspresowej S7

Magdalena Romanowska 16.09.2019

Nadzór nad budową drogi ekspresowej S7
fot. Unsplash
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na nadzorowanie budowy drogi ekspresowej S7 na trzy odcinki drogi na trasie Płońsk – Czosnów w województwie mazowieckim. Projektowana droga przebiega w większości po istniejącym śladzie.
Pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót dotyczy trzech odcinków trasy zlokalizowanej w powiecie płońskim i powiecie nowodworskim. Odcinek pierwszy obejmuje trasę od węzła „Siedlin” (bez węzła) do węzła „Załuski” (bez węzła). Odcinek drugi rozpoczyna się na węźle „Załuski” (włącznie) i kończy się na węźle „Modlin” (bez węzła). Węzeł Modlin rozpoczyna i wchodzi w skład trzeciego odcinka, który kończy się na węźle Czosnów (bez węzła).

W zakres obowiązków usługodawcy wejdzie pełnienie nadzoru nad kontynuacją projektowania, weryfikacja dokumentacji projektowej, jej kompletności, wzajemnej zgodności oraz weryfikacja wyników dokonania kontrolnych obliczeń w celu znalezienia ewentualnych błędów. Ponadto prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych związanych z realizacja projektu i współpracę w tym zakresie ze służbami GDDKiA, wypełnianie obowiązków sprawozdawczych wynikających z procedur UE i współpracę w tym zakresie ze służbami GDDKiA, a także stałe monitorowanie, prowadzenie i rozstrzygani spraw związanych z właściwym wykonaniem dokumentów wykonawcy i robót budowlanych na styku z istniejącą infrastrukturą.

W skład zespołu wykonawcy muszą wchodzić inżynier kontraktu, inżynier rezydent, od 1 do 3 specjalistów do spraw roszczeń oraz 3 technologów.

Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 300 tys. złotych. Czas na wykonanie zadania to 72 miesiące. Termin składania ofert w przetargu mija 22 października 2019 roku.

Całość projektu budowy drogi ekspresowej na trasie Płońsk – Czosnów zakłada podniesienie sprawności sieci drogowej dla obsługi ruchu tranzytowego na odcinku Warszawa – Elbląg – Gdańsk, poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, zwiększenie przepustowości i swobody ruchu na drodze, skrócenie czasu przejazdu i poprawę komfortu podróżowania. Nadrzędnym celem jest budowa nowoczesnej drogi spełniającej rygorystyczne standardy ochrony środowiska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony