Partner serwisu

Nagroda Top Builder dla betonu Pervia CEMEX

inf. pras. 24.03.2020

Nagroda Top Builder dla betonu Pervia CEMEX
fot. mat. pras.
Beton jamisty Pervia z oferty CEMEX otrzymał nagrodę Top Builder 2020, przyznawaną najlepszym materiałom, technologiom i rozwiązaniom branży budowlanej. Pervia to specjalistyczny beton przepuszczalny dla wody, który umożliwia efektywną realizację projektów o najwyższej jakości, w poszanowaniu środowiska naturalnego.
Nagroda Top Builder to cenione wyróżnienie na polskim rynku budowlanym. Statuetką Top Builder nagradzane są wyróżniające się technologie, produkty, rozwiązania IT, rozwiązania finansowe, projekty, inicjatywy oraz usługi dla budownictwa. CEMEX był wielokrotnie wyróżniany przez kapitułę konkursową, m.in. za produkty betonowe, cementy specjalistyczne i mobilne laboratorium betonu.

– Pervia to beton CEMEX o otwartej strukturze, potocznie zwany betonem jamistym. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka przepuszczalność wody, co sprawia, że skutecznie odprowadza wodę opadową z nawierzchni do niżej położonych warstw gruntu rodzimego – mówi Michał Kałużyński, menadżer produktu w CEMEX.

Beton Pervia składa się z cementowego spoiwa, grubego kruszywa, domieszek oraz wody. Po utwardzeniu stanowi sztywną podbudowę lub nawierzchnię, a jednocześnie przepuszcza wodę do gruntu poprzez system połączonych porów. Może być stosowany jako warstwa konstrukcyjno-drenażowa pod nawierzchniami poliuretanowymi, sztuczną trawą, a także jako podbudowa i nawierzchnia przy budowie m.in. ścieżek rowerowych, chodników, alejek, skwerów i przestrzeni dla pieszych oraz otoczenia basenów.

Nawierzchnia wykonana z użyciem betonu jamistego Pervia zabezpiecza otoczenie przed gwałtownym przyborem wody po obfitych opadach i wiosennych roztopach. Rozwiązanie technologiczne zastosowane w innowacyjnym betonie Pervia wspiera odpowiedzialną gospodarkę wodną, wpływa na zwiększenie poziomu wód gruntowych oraz zachowanie równowagi w środowisku naturalnym.

CEMEX Polska należy do krajowej czołówki producentów cementu, betonu towarowego i kruszyw. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego koncernu, CEMEX Polska stosuje międzynarodowe uznane standardy produkcji i zarządzania dostarczając na rynek polski materiały budowlane najwyższej jakości.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony