Partnerzy serwisu:

Najdłuższy szklany most otwarty w Chinach

Magdalena Romanowska 02.08.2020

Najdłuższy szklany most otwarty w Chinach
fot. YouTube/ South China Morning Post
Najdłuższy na świecie szklany most został otwarty w Chinach nad rzeką Lianjiang w Qingyuan w prowincji Guangdong. Szklany most o długości 526 metrów (1725 stóp) łączy dwie strony rzeki Huangchuan Three Gorges, dawniej zwanej rzeką Lianjian.
Budowa trwała trzy lata i kosztowała 300 milionów juanów (43 miliony dolarów). Podczas otwarcia mostu 18 lipca został on wpisany do Księggi rekordów Guinessa. Poprzednim rekordzistą był szklany most Hongya Valley w prowincji Hubei, który mierzył 488 metrów (1600 stóp) długości i został otwarty w 2017 roku.Most wytrzymał obciążenie przejeżdżających przez niego dwóch samochodów i przejście kilkunastu osób podczas inauguracji. Będzie on w stanie pomieścić jednorazowo 500 turystów na czterech tarasach widokowych. Turyści mogą również skoczyć na bungee, zjeżdżać na linie lub wykorzystać most jako pas startowy do pokazów mody. Przezroczyste w 99,15 proc. szkło składa się z trzech warstw o grubości 4,5 centymetra (1,77 cala).

W ostatnich latach Chiny otworzyły w kraju około 2300 szklanych mostów, jednak niektóre z nich zostały w krótkim czasie zamknięte ze względów bezpieczeństwa. W 2016 roku 13 dni po otwarciu kraj zamknął swój rekordowy most w Wielkim Kanionie Zhangjiajie.

Według BBC News funkcjonariusze bezpieczeństwa zostali zmuszeni do zamknięcia 32 szklanych obiektów w prowincji Hubei od marca 2018 roku .

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony