Partnerzy serwisu:

Najlepsze oferty na budowę S11 Koszalin – Bobolice. Budimex wśród wykonawców

Magdalena Romanowska 29.11.2019

Najlepsze oferty na budowę S11 Koszalin – Bobolice. Budimex wśród wykonawców
fot. Budimex
GDDKiA dokonała wyboru najkorzystniejszych ofert w przetargach na zaprojektowanie i budowę 3 odcinków drogi S11 Koszalin − Bobolice o łącznej długości 47,5 km. Kontynuowanie tych przetargów było możliwe dzięki zwiększeniu finansowania inwestycji przez Ministerstwo Infrastruktury o 252,7 mln złotych.
Droga ekspresowa S11 między Koszalinem i Bobolicami liczy 47,5 km. Została podzielona na trzy odcinki realizacyjne. Jak informowaliśmy, otwarcie ofert na budowę wszystkich trzech odcinków miało miejsce na początku listopada. Jedną z korzystniejszych ofert na odcinek Koszalin – Zegrze Pomorskie (dł. 16,8 km) złożyła firma Budimex i to ona została jego wykonawcą. Budimex zrealizuje tę inwestycję za 579,8 mln zł.

Wykonawstwo odcinka prawie 20-kilometrowego odcinka Zegrze Pomorskie − Kłanino (węzeł Koszalin Południe) zostało przedsiębiorstwo Mostostal, które złożyło ofertę w wysokości 478,3 mln zł.

Trzeci odcinek, Kłanino (węzeł Koszalin Południe) – Bobolice (dł. 11,6 km), wykona konsorcjum PBDiM Kobylarnia i Mirbud. Wartość oferty konsorcjum to 450 mln zł.

Pozostali oferenci mogą w ciągu 10 dni odwołać się od wyboru oferty najkorzystniejszej do Krajowej Izby Odwoławczej. Postępowania będą musiały również przejść kontrolę uprzednią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dodatkowo w przypadku odcinków Koszalin-Zegrze Pomorskie i Kłanino (węzeł Koszalin Południe) − Bobolice jeden z wykonawców złożył skargę do sądu na wyrok KIO dotyczący wcześniejszego wykluczenia z przetargu.

Termin realizacji inwestycji to 36 miesięcy od daty podpisania umowy, w tym 17 miesięcy na prace projektowe i uzyskanie decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej). Zakładamy zakończenie realizacji tego odcinka S11 w 2023 roku.

Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku Koszalin – Bobolice o długości 47,7 km. W ramach zadania powstaną 4 nowe węzły drogowe, a węzeł Koszalin Zachód budowany w ramach obwodnicy Koszalina i Sianowa zostanie rozbudowany.

Nowa trasa w większości będzie poprowadzona nowym przebiegiem, w oddaleniu od obecnej DK-11. Ten odcinek umożliwi całkowite ominięcie Koszalina, włączając się w budowaną obwodnicę Koszalina i Sianowa na węźle Koszalin Zachód. Droga wyprowadzi ruch tranzytowy z szeregu miejscowości przy obecnej DK-11. Nowa S11 znacząco usprawni dojazd nad Morze Bałtyckie i skomunikowanie Pomorza Środkowego z resztą Polski.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony