Partner serwisu

Najlepszy raport społeczny w Polsce należy do CEMEX Polska

Elżbieta Pałys 08.12.2015

Najlepszy raport społeczny w Polsce należy do CEMEX Polska
Nagrodę w imieniu firmy odebrał prezes CEMEX Polska Marcelo Catalá (na fot. w środku).fot. CEMEX Polska
Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska 2013-2014 otrzymał nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na najlepsze raporty społeczne. W konkursie wyróżniane są przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność uwzględniając interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach.
Przyznając nagrodę główną dla CEMEX Polska Jury doceniło „wzorcową formę przedstawienia działalności firmy w obszarze CSR, przyjazną stronę wizualną publikacji, kompletność prezentowanych informacji, utrzymanie wysokiego poziomu raportowania, klarowną prezentację informacji dotyczących łańcucha dostaw firmy oraz dużą odwagę w sposobie wskazywania zarówno sukcesów, jak i wyzwań stojących przed firmą.”

– To dla nas ogromna radość, satysfakcja, ale i zobowiązanie na przyszłość. Proces raportowania jest dla nas niezwykle wartościowy. Dzięki kolejnym raportom uczymy się i rozwijamy. Jest to także świetna platforma komunikacji z naszymi interesariuszami, którym ten raport dedykujemy i dziękujemy za udział w jego tworzeniu – mówi Izabella Rokicka, dyrektor Działu Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs oraz członek Zarządu CEMEX Polska.

CEMEX Polska od lat prowadzi regularny dialog z najważniejszymi partnerami firmy. Od 2013 r. spółka organizuje sesje zgodnie ze standardem AA1000SES, dzięki czemu proces jest uporządkowany i audytowany. CEMEX konsekwentnie co roku spotyka się z interesariuszami, słuchając oczekiwań, opinii, oraz wspólnie wypracowując rozwiązania najlepsze dla lokalnych społeczności. W dialogu uczestniczą najbliżsi sąsiedzi cementowni, przedstawiciele administracji, szkół, organizacji pozarządowych, instytucji oraz partnerzy biznesowi. Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska 2013-2014 jako pierwszy został przekazany interesariuszom firmy podczas spotkań dialogu w Cementowniach w Chełmie i w Rudnikach.

W tegorocznym Raporcie CEMEX wprowadził nowe elementy, uwzględniając to na co wskazywali podczas spotkań interesariusze, pracownicy, a także eksperci, z którymi konsultowany był poprzedni raport. Szeroko przedstawiony jest kontekst branżowy oraz wyzwania jakie stoją przed firmą i branżą. Szczegółowo opisane są aktywności CEMEX w zakresie BHP, dialog z interesariuszami oraz sam proces powstawania raportu. W najnowszej publikacji zaprezentowane są także inwestycje pokazujące jak firma przyczynia się do powstawania infrastruktury w Polsce. Publikacja została opracowana według najnowszych wytycznych GRI G4 i poddana całkowitej weryfikacji zewnętrznego audytora. Była także audytowana przez Global Reporting Initiative.

Nagrodzony raport jest trzecim wydanym przez CEMEX Polska i jednocześnie trzecim, który został nagrodzony. Wcześniej wyróżnienie Ministerstwa Gospodarki w V edycji konkursu Raporty Społeczne otrzymał Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska 2010, natomiast Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska 2011-2012 otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę jury dziennikarskiego.

Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska 2013-2014 został wybrany spośród blisko czterdziestu publikacji zgłoszonych do IX edycji konkursu Raporty Społeczne. Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, ministerstw, uczelni, stowarzyszeń pracodawców, eksperci z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności oceniało kompletność zgłoszonych raportów, ich wiarygodność i komunikację interesariuszom. Organizatorami konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte oraz SGS. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Finansów.

Wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazły się raporty Banku Zachodniego WBK S.A., Grupy LOTOS S.A., Castorama Polska Sp. z o.o., ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych oraz Polskie LNG S.A.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi w technologii betonowej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony