Partnerzy serwisu:

Największy kontenerowiec świata zawinął do Portu Hamburg

inf. pras. 09.06.2020

Największy kontenerowiec świata zawinął do Portu Hamburg
fot. Port Hamburg
Nowy okręt flagowy południowokoreańskiego przedsiębiorstwa żeglugowego „HMM Algeciras”(wcześniej Hyundai Merchant Marine) zawinął do portu w Hamburgu w niedzielę 7 czerwca 2020 r. Przeładunek odbył się w Hamburgu w HHLA Container Terminal Burchardkai (CTB). Wyładowano i załadowano w sumie 13 600 TEU (standardowe kontenery 20 stopowe).
Gigant kontenerowy został zbudowany przez południowokoreańską grupę stoczniową Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering (DSME) jako pierwszy statek z dwunastu z nowej serii i niedawno dostarczony do HMM. Dzięki pojemności wynoszącej 23 964 TEU (standardowych kontenerów 20-stopowych) „HMM Algeciras” wyprzedził dotychczasowego rekordzistę armatora MSC, która zatrudnia kontenerowce o pojemności 23 756 TEU. Według firmy żeglugowej HMM, „HMM Algeciras” jest obecnie największym kontenerowcem na świecie.

Kontenerowy olbrzym jest wykorzystywany na szlaku Azja - Europa. Zawinięcie do portu w Hamburgu w dziewiczym rejsie „HMM Algeciras” ma miejsce w ramach serwisu liniowego FE-4. Serwis ten zostaje połączony w czerwcu z serwisem FE-2 aliansu THE Alliance, w ramach którego również zaplanowane są zawinięcia do Hamburga. Skutki kryzysu koronowego mają również wpływ na układanie harmonogramu linii żeglugowych. Dostosowują one zdolności przewozowe swoich serwisów liniowych do wahań popytu w odpowiednich szlakach żeglugowych.

Przy długości statku 400 metrów i szerokości 61 metrów „HMM Algeciras” wraz z 11 statkami siostrzanymi statkami, należy do grupy kontenerowców określanych jako „Megamax-24”. Te wyjątkowo duże jednostki mają możliwość załadunku 24 kontenerów wzdłuż w 24 rzędach w poprzek statku. Wszystkie dwanaście jednostek zostało wyposażonych w systemy oczyszczania spalin (płuczki), w celu zapewnienia zgodności z przepisami ochrony środowiska obowiązującymi od początku roku. Jeden z siostrzanych statków będzie nosił nazwę „HMM Hamburg”.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony