Partnerzy serwisu:

Nawierzchnia na S7 koło Skarżyska prawie ułożona

inf. pras. 08.11.2019

Nawierzchnia na S7 koło Skarżyska prawie ułożona
fot. GDDKiA
Układanie ostatniej warstwy nawierzchni na ciągu głównym skarżyskiego odcinka drogi ekspresowej S7 dobiega końca – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. Po ostatniej zmianie tymczasowej organizacji ruchu, będzie budowane rondo w obrębie węzła Skarżysko Zachód. Wykonawca podtrzymuje – jeśli na przeszkodzie nie stanie pogoda, w tym roku droga będzie przejezdna.
Przy dobrych warunkach pogodowych wykonawca kontynuuje układanie ostatniej warstwy ścieralnej SMA na ciągu głównym budowanej drogi ekspresowej S7 od granicy województwa świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej. Warstwa została ułożona na zachodniej jezdni przyszłej drogi ekspresowej i na około połowie długości jezdni wschodniej. Jednocześnie wykonywane są prace wykończeniowe na mostach i wiaduktach, prace przy montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, barier, oznakowania poziomego i ekranów.

Kontynuowane są roboty w obrębie węzła Skarżysko Zachód.

Wykonawca, Budimex SA, zadeklarował zapewnienie przejezdności ciągu głównego S7 przed terminem umownym czyli do końca br. warunkując taką możliwość sprzyjającą pogodą. Zgodnie z kontraktem wszystkie prace powinny się zakończyć w maju 2020.

Dzięki wybudowaniu skarżyskiego odcinka drogi S7 zniknie ostatnie jednojezdniowe wąskie gardło między granicą województwa świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą, a cała „siódemka” na długości 200 km od granic Małopolski do Grójca będzie miała nieprzerwanie pełne parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej. Znacznie skrócony zostanie czas podróży między Krakowem, Kielcami a Warszawą, a cały świętokrzyski odcinek drogi nr 7 będzie ekspresowy.

Przypominamy, że w tym tygodniu wdrożona została tymczasowa organizacja ruchu, która umożliwi wybudowanie ronda w obrębie węzła Skarżysko Zachód komunikującego istniejącą drogę nr 7 oraz skarżyską Aleją Piłsudskiego z drogą ekspresową S7. W związku z budową ronda zamknięty został wjazd do miasta z ulicy Krakowskiej czyli drogi krajowej nr 7 w Aleję Piłsudskiego. Dla kierowców wyznaczono objazdy:
– objazd do miejscowości Mirzec dla pojazdów poruszających się drogą krajową nr 7 z Radomia został poprowadzony ul. Krakowską, następnie drogą S7 oraz drogą krajową nr 42 (al. Jana Pawła, ul. Legionów) w kierunku Starachowic do skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z ul. Ekonomii,
– objazd do miejscowości Mirzec dla pojazdów poruszających się drogą ekspresową S7 z Kielc biegnie drogą S7 oraz drogą krajową nr 42 (al. Jana Pawła, ul. Legionów) w kierunku Starachowic do skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z ul. Ekonomii,
– pojazdy jadące z Mirca są kierowane na ul. 11 Listopada, a następnie na ul. Ekonomii do skrzyżowania z drogą krajową nr 42,
– na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i al. Niepodległości pojazdy jadące do Warszawy bądź Krakowa kierowane są do skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Legionów.

Ruch drogą krajową nr 7 na trasie Warszawa - Kielce odbywa się na dotychczasowych zasadach - w miejscu budowy ronda dostępny jest jeden pas ruchu w kierunku Warszawy i jeden pas ruchu w kierunku Kielc.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony