Partner serwisu

NDI ma dokończyć najważniejszą inwestycję w Częstochowie

Elżbieta Pałys 25.07.2022

NDI ma dokończyć najważniejszą inwestycję w Częstochowie
fot. MZD Częstochowa
Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie rozstrzygnął przetarg na dokończenie przebudowy al. Wojska Polskiego, czyli tzw. starej jedynki przez miasto. Kontrakt z pierwszym wykonawcą został zerwany. Dokończenie prac będzie kosztowało ponad 359 mln zł.
Najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum NDI oraz NDI Sopot. To najtańsza spośród trzech złożonych propozycji. Kwota, która zaproponował wykonawca przekracza tę, na którą szacował zadanie inwestor, czyli 223,808 mln zł.

Chodzi o dokończenie przebudowy alei Wojska Polskiego w ciągu DK nr 1. Pierwotnie zadanie to realizowało konsorcjum firm Drog-Bud, Firesta-Fiser, Nowak-Mosty. W połowie kwietnia miasto zerwało bowiem umowę z konsorcjum wskazując, że wykonawca nie rokował na ukończenie zadania w przewidzianym terminie.

Nowy wykonawca ma dokończyć inwestycję według pierwotnych założeń i projektu. Wszystkie prace mają być wykonane do 30 listopada 2023 roku.

Pierwszy kontrakt kosztował 179 mln zł. Miasto przekonuje jednak, że dokończenie prac przez poprzedniego wykonawcę – zgodnie z oczekiwaniami poprzedniego konsorcjum kosztowałoby tyle samo ile najtańsza i obecnie wybrana oferta, a względy finansowe nie były jedynymi, które przesądziły o zerwaniu tamtego kontraktu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony