Partner serwisu

NDI przejęło plac budowy w Częstochowie

ep. 21.09.2022

NDI przejęło plac budowy w Częstochowie
fot. MZD Częstochowa
W ubiegłym tygodniu częstochowski Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę na kontynuację przebudowy Al. Wojska Polskiego w ciągu DK-91, czyli fragmentu starej „gierkówki” przez miasto. Wykonawca, którym jest firma NDI, przejął już plac budowy.
Wykonawca przedstawił już planowane etapy prac przy inwestycji. W pełnym zakresie ruszą one po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu.

Jeszcze w ramach organizacji ruchu, która obowiązuje obecnie, wykonawca planuje założyć osnowę geodezyjną w celu umożliwienia realizacji robót budowlanych, rozpocznie się także likwidowanie kolizji sieci elektroenergetycznych na odcinku pomiędzy wiaduktem nad ul. Bór a obiektem nad aleją Pokoju. Będą przebudowywane również kolizje sieci teletechnicznych.

Kolejne etapy, już przy nowej organizacji ruchu, będą obejmowały: rozbiórkę pozostałych części istniejących przejść podziemnych oraz obiektu nad Wartą. Ruszy przebudowa sieci ciepłowniczej na wysokości ul. Zamenhofa i ul. Brzozowej w rejonie projektowanego przejścia podziemnego oraz przebudowa kanalizacji deszczowej: w rejonie skrzyżowania z ul. Legionów, w rejonie skrzyżowania z ul. Krakowską i ul. Rejtana, w miejscu starej estakady i przejścia podziemnego przy ul. Brzozowej.

W dalszej kolejności ruszy budowa obiektów mostowych: nad Wartą, na skrzyżowaniu z ul. Legionów i na skrzyżowaniu z ulicami: Krakowską/Rejtana.

Obecnie trwają jeszcze uzgodnienia i zatwierdzanie nowej czasowej organizacji ruchu.

Kierowcy z nowej al. Wojska Polskiego pomiędzy skrzyżowaniem z aleją Jana Pawła II a ul. Rakowską, według planów, maja pojechać pod koniec 2023 roku.

Przypomnijmy, NDI będzie kończyło przebudowę al. Wojska Polskiego rozpoczętą przez konsorcjum Drog-Bud, Firesta Fiser i Nowak Mosty. Wiosną inwestor rozwiązał umowę z tym wykonawcą uznając, że  wykonawca nie rokuje na dokończenie zadania w przewidzianym terminie.

 Poprzednia umowa była zawarta jesienią 2018 roku i opiewała na 179 mln zł. NDI dokończy prace za 359 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony