Partner serwisu

NDI wybuduje wiadukt nad torami w Żorach. Wkrótce umowa

inf. pras. 25.05.2021

NDI wybuduje wiadukt nad torami w Żorach. Wkrótce umowa
Fot. Google Maps
Niebezpieczny przejazd kolejowy w ciągu ulicy Dworcowej w Żorach będzie zastąpiony wiaduktem kolejowym. NDI szykuje się do podpisania umowy z inwestorem. Kontrakt ma być zawarty jeszcze w tym tygodniu.
W ramach przygotowywanego kontraktu powstanie nowoczesny wiadukt drogowy oraz bezkolizyjne skrzyżowanie.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Generalny wykonawca, na którego wybrano sopocką firmę NDI, musi sporządzić dokumentację projektową, uzyskać pozwolenie na budowę oraz wykonać roboty budowlane.

– Prace będą obejmowały m. in. budowę wiaduktu drogowego nad czynną linią kolejową wraz z układem drogowym przylegającym do ul. Dworcowej. Poza tym przebudowane zostaną ulice Dworcowa, Fabryczna, Mikołowska i Leśna. Połączy je nowe, bezkolizyjne rondo. Natomiast obecny przejazd kolejowy zostanie zlikwidowany – mówi Marcin Wawrzacz, dyrektor projektu w NDI.

Największą korzyścią z powstania wiaduktu będzie poprawa bezpieczeństwa oraz płynności ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego w rejonie dworca kolejowego.

Koszt wszystkich prac to około 24 miliony złotych. Inwestycja została zakwalifikowana do dofinansowania w ramach projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Inwestorem są Urząd Miasta w Żorach i PKP.

Prace mają być zakończone w połowie 2023 roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony