Partnerzy serwisu:

Nestlé Polska przechodzi na samochody hybrydowe

inf. pras. 31.07.2019

Nestlé Polska przechodzi na samochody hybrydowe
fot. Pixabay
Zastąpienie wszystkich służbowych aut samochodami hybrydowymi zapowiada Nestle Polska. Pierwsze hybrydy mają wyjechać na ulice na przełomie sierpnia i września. Według zapowiedzi, do końca 2019 roku firma wymieni 216 z 700 aut. W ciągu kolejnych 3 lat 100% samochodów we flocie Nestlé ma mieć napęd hybrydowy. Efektem ma być ograniczenie emisji dwutlenku węgla aż o 30 procent.
Jakość powietrza w wielu dużych polskich miastach jest bardzo niska. Poziomy zanieczyszczenia szkodliwymi związkami często wielokrotnie przewyższają wartości krytyczne. Tylko w samej Warszawie leczenie skutków spowodowanych oddychaniem zanieczyszczonym powietrzem wynosi około 6 mld złotych rocznie. Mieszkaniec stolicy wdychający je przez średnio dwie godziny dziennie, spala równowartość ponad 1200 papierosów rocznie. To aż 60 paczek w ciągu całego roku! Aby przyczynić się do poprawy jakości powietrza, firma Nestlé Polska zdecydowała o zastąpieniu wszystkich swoich aut służbowych samochodami z napędem hybrydowym. Pierwsze z nich pojawią się na ulicach już na przełomie sierpnia i września, natomiast wymiana całej floty zaplanowana jest na kolejne 3 lata.

Co ciekawe, samochody z napędem hybrydowym we flocie Nestlé nie będą wymagały ładowania energią elektryczną z gniazdka. W każdym takim pojeździe energia kinetyczna będzie odzyskiwana podczas jego hamowania i magazynowana w akumulatorze w postaci ładunku elektrycznego. Oznacza to brak szkodliwej emisji w czasie, kiedy auto wykorzystuje tylko silnik elektryczny. Dodatkowo samochody hybrydowe pokonują część dystansu, korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego - w warunkach miejskich jest to aż 50%, poza terenem zabudowanym 30%.

– Jako pierwszy rynek Nestlé na świecie oraz jako jedna z pierwszych firm w Polsce podjęliśmy decyzję o wymianie naszej floty wyposażonej w silniki konwencjonalne na samochody z napędem hybrydowym. To kolejny przykład działań zmierzających do ograniczenia wpływu działalności biznesowej firmy na środowisko. Wierzymy, że jest to właściwy krok, który przybliża nas do osiągnięcia naszego celu, jakim jest zerowy wpływ Nestlé na środowisko – podkreśla Edyta Iroko z Biura Prasowego Nestlé Polska.

Samochody hybrydowe, które znajdą się we flocie firmy, będą wyposażone w rozbudowane systemy asystentów drogowych, podejmujące m.in.: akcję autonomicznego hamowania awaryjnego czy w przypadku kolizji - automatycznego powiadamiania numeru 112.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony