Partnerzy serwisu:

Nieoczekiwany efekt remontu Golden Gate. Most wydaje ,,gwiżdżące dźwięki"

Magdalena Romanowska 13.06.2020

Nieoczekiwany efekt remontu Golden Gate. Most wydaje ,,gwiżdżące dźwięki"
fot. Pixabay
Rozpoznawalny na całym świecie most Golden Gate w San Francisco od niedawna zaczął zadziwiać nie tylko swoim wyglądem, ale także... dźwiękiem. Mieszkańcy hrabstwa San Francisco Bay Area publikują w mediach społecznościowych nagrania, na których słychać dziwną, gwiżdżącą melodię dochodzącą z obiektu. Ten niespodziewany walor (a może wada?) to efekt niedawnych prac przeprowadzonych na Golden Gate, aby uczynić go bardziej aerodynamicznym.
Jak powiedział amerykańskiej stacji CNN Paolo Cosulich-Schwartz , rzecznik wydziału transportowego mostu Golden Gate, ,,tony, które wydaje most są rezultatem projektu mającego uczynić most bardziej aerodynamicznym w warunkach wzmożonego wiatru. Były one potrzebne, aby utrzymać bezpieczne warunki na moście i zapewnić jego trwałość przyszłym pokoleniom”.Jak dodał Paolo Cosulich-Schwartz, władze miasta, przystępując do wymiany poręczy na moście, spodziewały się takiego efektu. Oczekiwania sprawdziły się i podczas bardziej wietrznego dnia z obiektu zaczęły wydobywać się charakterystyczne dźwięki. Oznacza to, że wymiana przyniosła pożądany skutek.

Nowa ,,właściwość” mostu wzbudziła spore emocje wśród okolicznych mieszkańców. Niektórzy wyrażają się o niej pozytywnie, określając dźwięki jako ,,hipnotyzujące” i ,,uspokajające”. W lokalnym radiu NPR porównano ,,muzykę” mostu do soundtracku z filmu Davida Lyncha.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony