Partner serwisu

Niskoemisyjny beton Vertua CEMEX na budowie kampusu LPP Fashion Lab

inf. pras. 30.01.2023

Niskoemisyjny beton Vertua CEMEX na budowie kampusu LPP Fashion Lab
fot. mat. pras.
CEMEX Polska dostarcza niskoemisyjny beton Vertua na budowę biurowca „Silk” w Gdańsku, należącego do polskiego producenta odzieży, firmy LPP. Obiekt będzie częścią kompleksu biurowego LPP Fashion Lab. Projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci. Generalnym Wykonawcą robót konstrukcyjnych jest firma Makax. Inwestycja jest realizowana w systemie Construction Management.
Biurowiec „Silk” to kolejny etap powstającego na terenie Dolnego Miasta w Gdańsku, kampusu, w którego skład wejdzie docelowo pięć budynków.

Głównym zamysłem inwestora jest stworzenie obiektu, który spełniać będzie wymogi zrównoważonego budownictwa, stąd decyzja o implementacji w biurowcu rozwiązań bardziej przyjaznych środowisku. Jednym z elementów tej koncepcji było wykorzystanie do budowy niskoemisyjnego betonu z linii Vertua z oferty CEMEX, który przyczyni się do ograniczenia śladu węglowego całej inwestycji. W sumie do budowy obiektu zostanie wykorzystanych ponad 4000 m3 tego produktu, z czego 3600 m3 będzie przeznaczonych na wykonanie elementów elewacji oraz wykończenia wnętrz wykonanych w technologii betonu architektonicznego.

Betony Vertua cechuje nie tylko niska emisyjność, ale także doskonała jakość. To produkty, które pozwalają realizować inwestycje w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, przy zachowaniu optymalnych parametrów technicznych. Każdy produkt Vertua posiada Deklarację Środowiskową produktu III typu EPD, która jest jednoznacznym potwierdzeniem niskoemisyjności naszego betonu.

– Jestem przekonany, że użytkownicy biurowca i mieszkańcy Gdańska docenią także jego walory estetyczne – mówi Piotr Cencek, Kierownik Produktu w CEMEX Polska.

Koncepcja utworzenia ekologicznego kompleksu biurowców powstała w 2015 roku, wraz z modernizacją siedziby głównej polskiego producenta odzieży. Główną ideą inwestora było stworzenie kompleksu, który nawiązywać będzie do przemysłowych tradycji Dolnego Miasta, a jednocześnie odpowiadać będzie na obecne wyzwania klimatyczne.

– Zależy nam na tym, aby konsekwentnie realizować postanowienia naszej strategii zrównoważonego rozwoju „For People For Our Planet”, w której określiliśmy nasze najpilniejsze cele środowiskowe. Jednym z nich jest sukcesywne ograniczanie naszego śladu węglowego. Biorąc pod uwagę nasze zasoby infrastrukturalne, w tym bogatą sieć dystrybucji oraz liczne obiekty biurowe, postanowiliśmy również w tym zakresie podjąć konkretne zobowiązania. Zależy nam na tym, aby nowo powstające budynki LPP posiadały certyfikaty ekologiczne potwierdzające ich zrównoważony charakter. Wybór niskoemisyjnego betonu Vertua, nie był więc przypadkowy – wyjaśnia Weronika Jaszczerska, specjalista ds. realizacji projektów budowlanych w LPP.

Dzięki trwającej inwestycji uzupełniona zostanie pierzeja ulicy Łąkowej. W ten sposób projekt przyczyni się do odtworzenia przemysłowego charakteru przedwojennej zabudowy Dolnego Miasta. Surowy beton i przeszklenia na dużych powierzchniach fasady wpiszą się w industrialny styl powstających budynków.

Generalny wykonawca robót żelbetowych spółka Makax zapewnia najwyższą jakość wykonywanych elementów zaprojektowanych w systemie betonu architektonicznego. Zachowując dbałość i precyzje przy pracach wychodzi naprzeciw najwyższym wymaganiom inwestora.

Zakończenie całości inwestycji przewidywane jest na 2027 r.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony