Partnerzy serwisu:

Nowa Bydgoszcz Główna na finiszu

Witold Urbanowicz 17.09.2015

Nowa Bydgoszcz Główna na finiszu
fot. UM Bydgoszcz
Do finiszu zbliża się przebudowa dworca głównego w Bydgoszczy. W ostatnich dniach w ramach projektu rozpoczęło się wyburzanie zbędnego budynku pomiędzy peronami. Nowy dworzec ma zostać w całości udostępniony podróżnym do końca roku.
Pasażerowie korzystają już z kas zlokalizowanych na najniższym poziomie nowego budynku głównego. Trwają w nim prace przy wykańczaniu pomieszczeń na górnych kondygnacjach oraz ostatnie prace przy prześwicie.

Nowy bydgoski dworzec będzie jednym najnowocześniejszych w Polsce. Budynek główny zyskał więcej kondygnacji, wprowadzone zostaną nowe funkcje. Poza przestrzenią przeznaczoną na obsługę podróżnych, wewnątrz pojawi się także powierzchnia komercyjna z ofertą handlową i gastronomiczną, a także lokale biurowe. Dworzec zostanie wyposażony w monitoring i system przeciwpożarowy. Odrestaurowany została też gmach dworca wyspowego. Jego elewacja wyróżnia się on licznymi zdobieniami, odtworzonym dwuspadowym dachem oraz wieżami.

Inwestorem jest PKP SA. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Cały dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych.

Równocześnie miasto przebuduje też wejścia do przejść podziemnych od strony ul. Zygmunta Augusta. W ramach przebudowy przy schodach wykonane będą windy ułatwiające poruszanie się osobom starszym oraz niepełnosprawnym. Zadaszenia wyjść zostaną dostosowane wizualnie do elewacji nowego budynku dworca kolejowego Bydgoszcz Główna. Stąd zaprojektowano zmianę kształtu konstrukcji stalowej oraz wypełnienia. Poliwęglan zostanie zastąpiony hartowanym szkłem o odcieniu szaro-niebieskim. W konstrukcję wmontowane zostaną też pionowe i poziome listwy LED. W ten sposób zadaszenia będą współgrały z nowoczesną, ascetyczną elewacja budynku głównego.

Więcej zdjęć znajdziesz na portalu www.transport-publiczny.pl.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony