Partnerzy serwisu:

Nowa droga między Chęcinami a Małogoszczą

inf. pras./Redakcja 19.12.2018

Nowa droga między Chęcinami a Małogoszczą
fot. UM Woj. Świętokrzyskiego
Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie dostępności i poprawa jakości układu komunikacyjnego Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, jego powiązań z krajowym i międzynarodowym układem transportowym – te m.in. cele uda się zrealizować dzięki rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 762 na odcinku węzeł Kielce Południe – granica gminy Chęciny. W poniedziałek, 17 grudnia otwarto inwestycję.
– To piękny prezent dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, którzy tą trasą podróżują – podkreślał marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

– W ramach inwestycji przebudowany został ponad 10-kilometrowy odcinek, droga został poszerzona, nawierzchnia wzmocniona, dokonane zostały również korekty zakrętów, na których w przeszłości dochodziło do wypadków. Na rzece Hutka powstał nowy obiekt mostowy. Wybudowane zostały także: ścieżka rowerowa wzdłuż całej trasy, powstało dodatkowe oświetlenie, chodniki w miejscowościach leżących przy trasie, a także miejsca do ważenia pojazdów i odpoczynku dla rowerzystów – poinformował Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Obecny na uroczystości podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak podkreślił, że inwestycja jest ważna nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów, gdyż Chęciny to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie świętokrzyskim.

Rozbudowa drogi została dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Polski Wschodniej na lata 2014-2020. Wartość inwestycji to 69,5 mln zł, z tego a dofinansowanie unijne wyniosło 49,2 mln zł. Drogę rozbudował Strabag.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony