Partnerzy serwisu:

Nowa jakość na drodze z Zaborowa do Strzyżowa

Redakcja 20.12.2018

Nowa jakość na drodze z Zaborowa do Strzyżowa
fot. UM Woj. Podkarpackiego
Dziś uroczyście przecięto wstęgę na przebudowanej drodze wojewódzkiej nr 988 między Zambrowem a Strzyżowem. Mieszkańcy Podkarpacia maja do dyspozycji nową nawierzchnie, przebudowane skrzyżowania, nowe chodniki i zatoki autobusowe.
W sumie przebudowano odcinek o długości 4 km. Na zlecenie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zadanie wykonała firma Strabag. Do symbolicznego przecięcia wstęgi doszło w Żarnowej.


Wyświetl większą mapę
– Dzięki tej przebudowie jazda tą drogą będzie komfortowa, to jest zupełnie nowa jakość – powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym członek zarządu województwa Maria Kurowska. – To nie koniec inwestycji na drodze 988, bo przecież droga ta będzie się łączyć z obwodnicą Strzyżowa, która jest obecnie budowana i obwodnicą Czudca – dodała. 

Inwestycja była realizowana od 2016 roku. Wykonawca, oprócz przebudowy drogi wykonał także zabezpieczenia skarp, rozbudował skrzyżowania z drogami przecinającymi, wybudował nowe chodniki i zatoki autobusowe. Powstało odwodnienie i oświetlenie trasy.

Rozbudowany odcinek drogi leży na trasie z Jasła do Rzeszowa, na której jest bardzo duży ruch. Jak przypomniano w komunikacie, w tej części regionu podkarpackiego trwa jednocześnie budowa dwóch obwodnic – Strzyżowa i Czudca. Pierwsza jest dofinansowana ze środków RPO WP, druga z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony