Partnerzy serwisu:

Nowak: Prawie 38 tys. nieprawidłowości w oznakowaniu dróg

Rynek Infrastruktury 03.07.2013

Nowak: Prawie 38 tys. nieprawidłowości w oznakowaniu dróg
fot. GDDKiA
Zakończył się proces weryfikacji oznakowania na drogach krajowych, wojewódzkich i lokalnych. Odnotowano 1500 nieprawidłowości na trasach krajowych oraz 37,5 tys. błędów na drogach niższej kategorii. Wnioski o zmiany oznakowania już skierowano do zarządców dróg.

– GDDKiA już przeprowadziła audyt i wdrożyła zmiany. Za wojewódzkie i powiatowe drogi odpowiedzialna była policja – poinformował minister Sławomir Nowak. Na drogach krajowych zweryfikowano 1500 miejsc z limitami prędkości, zawnioskowano o zmiany w 404 miejscach, w260 było to podniesienie limitu prędkości, w 144 zmniejszono limity. Najwięcej zmian wystąpiło w województwie wielkopolskim – 104 zmiany.

– Jeśli chodzi o drogi wojewódzkie i powiatowe, wykazano 37,5 tys. nieprawidłowości. Na dogach wojewódzkich stwierdzono 8,5 tys., a na drogach powiatowych 29 tys. takich miejsc – mówił minister. Dodał, że policja skierowała do zarządców dróg wnioski o weryfikację oznakowania. Zwrócono się również do wojewodów o monitorowanie procesu.

Jeżeli chodzi o audyt fotoradarów, Sławomir Nowak wyjaśnił, że rząd bierze odpowiedzialność za lokalizację urządzeń Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Każdy z fotoradarów został zaudytowany i sprawdzony pod kątem zasadności jego ustawienia.

– Co do usytuowania fotoradarów gminnych, gminy mają obowiązek zwrócić się do GITD o zbadanie zasadności ustawienia fotoradarów. Jeśli takich wniosków nie będzie, GITD zwróci się po samodzielnej weryfikacji do wojewodów o delegalizację i demontaż urządzeń – poinformował minister.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fotoradary i bezpieczeństwo na drogach
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony