Partner serwisu

Nowe centrum InPost w Łodzi otwarte

inf. pras. 28.09.2022

Nowe centrum InPost w Łodzi otwarte
fot. mat. pras.
InPost 28 września br. otworzył drugie już centrum logistyczne w Łodzi. To jednocześnie 60 centrum logistyczne tego operatora w Polsce. W obiekcie o powierzchni 8500 m2 pracę znajdzie docelowo prawie 300 osób.
W zlokalizowanym w bliskim sąsiedztwie Autostrady A1 Central Logistics HUB, centrum logistyczne InPost zajmuje 8500m2, z czego na powierzchnie magazynowe przeznaczono 7500m2. Pozostałą przestrzeń zajmują biura. Otwarta w środę placówka posiada wiele rozwiązań automatyzujących a zarazem przyspieszających procesy związane z funkcjonowaniem łańcucha dostaw. Wśród nich m.in. system automatycznej identyfikacji pojazdów upoważnionych do wjazdu na teren firmy, czy nowoczesne i wydajne automatyczne linie sortujące.

– Efektywny, nowoczesny i do perfekcji zoptymalizowany łańcuch dostaw to klucz do sukcesu w branży logistycznej. Mogę śmiało powiedzieć, że taki właśnie jest ten oferowany przez InPost. Odpowiednio zlokalizowane centra logistyczne w połączeniu z siecią urządzeń Paczkomat, usługami InPost Fulfillment z doskonałą organizacją pracy kurierów sprawiły, że jesteśmy nie tylko liderami w branży, ale inspirujemy innych – mówi Dariusz Lipiński, wiceprezes InPost.

– Projektując ten doskonale działający organizm wiemy, że musi on spełniać wymogi nie tylko w kontekście biznesowym, ale przede wszystkim musi odpowiadać na potrzeby społeczne i środowiskowe. Już dziś sieć urządzeń Paczkomat to najbardziej ekologiczna forma dostawy. Nie spoczywamy jednak na laurach i systematyczne realizujemy cele zawarte w naszej strategii zrównoważonego rozwoju, wśród nich te dotyczące zmniejszania poziomu oddziaływania biznesu na świat. To centrum to kolejna realizacja, obok programu InPost Green City, floty aut elektrycznych czy wprowadzonym tak zwanym ekozwrotom, która pokazuje, że ekologiczna i efektywna logistyka mogą iść ze sobą w parze – dodaje Dariusz Lipiński.

W nowoczesnej, komfortowej i ergonomicznie zaprojektowanej przestrzeni magazynowo-biurowej już dziś pracuje ponad 200 osób, a w najbliższym czasie zatrudnienie wzrośnie do niemal 300. InPost nadal prowadzi procesy rekrutacyjne, poszukując przewoźników, kurierów, pracowników magazynowych i technicznych oraz specjalistów. Oprócz nowoczesnej komfortowej i ergonomicznej przestrzeni magazynowej i biurowej, zatrudnieni pracownicy mogą korzystać z dogodnych parkingów, wiat rowerowych czy ładowarek dla pojazdów elektrycznych.

– Bardzo doceniamy firmy, które podchodzą do współpracy z samorządem na partnerskich zasadach. Niewątpliwie do tego grona zalicza się InPost. Firma nie tylko rozwija działalność biznesową dając zatrudnienie łodzianom, ale także wspiera nas w realizacji inicjatyw podnoszących standard ich życia. Jedną z nich jest program InPost Green City. W wyniku współpracy w jego ramach mieszkańcy Łodzi mogą korzystać z wielu proekologicznych rozwiązań włączanych w tkankę miejską takich, jak chociażby z sieci stacji do ładowania aut elektrycznych czy urządzeń Paczkomat z czujnikami powietrza, a wkrótce także z realizowanego obecnie leśnego parku zabaw - tłumaczy Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Nowe centrum logistyczne InPost pozwoli w jednym czasie obsłużyć 160 kurierów i kilkadziesiąt stałych połączeń frachtowych. Znacząco skróci czas dostawy paczek do odbiorców zarówno w automatach Paczkomat, jak i w serwisie kurierskim w obrębie 50 kilometrów od Łodzi oraz jej prawostronnej części.

W nowym centrum wdrożono także szereg rozwiązań sprzyjających ograniczaniu wpływu prowadzonej działalności gospodarczej na otoczenie. Obiekt posiada między innymi system zautomatyzowanego zarządzania energią elektryczną i ograniczający zużycie wody oraz oświetlenie LED z wygaszaniem strefowym. Tam, gdzie to możliwie, pozyskuje się je z naturalnych źródeł. Między innymi w budynku gromadzona jest deszczówka, która zużywana jest w sanitariatach oraz do podlewania terenów zielonych. Na terenie centrum zlokalizowana jest też farma fotowoltaiczna pomagająca pozyskiwać czystą energię elektryczną.

Wdrażanie proekologicznych rozwiązań w codziennych procesach firmy InPost jest elementem realizowanej konsekwentnie strategii zrównoważonego rozwoju. Jednym z wiodących programów w tym obszarze jest program InPost Green City, dla którego Łódź była pierwszym miastem partnerskim. Wynikiem współpracy jest wymiana floty samochodów na elektryczne, instalacja sieci czujników powietrza oraz ładowarek do samochodów elektrycznych, wsparcie stypendystów programu Młodzi w Łodzi a teraz także budowa ekologicznego parku zabaw dla dzieci i młodzieży na łódzkim Janowie.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony