Partner serwisu

Nowe nazwy węzłów na budowanej S14

Elżbieta Pałys 26.01.2022

Nowe nazwy węzłów na budowanej S14
fot. GDDKiA
Jeszcze w tym roku kierowcy pojadą pierwszym odcinkiem budowanej drogi ekspresowej S14. Przed otwarciem drogi inwestor doprecyzował nazwy węzłów – docelowo będą one nosiły inne nazwy niż te, które nadano im „roboczo” na czas budowy.
Zmiana nazwy będzie dotyczyła dwóch węzłów na powstającej ekspresówce, która ma być zachodnia obwodnica Łodzi.

Dotychczasowy węzeł Łódź Teofilów docelowo będzie nosił nazwę Aleksandrów Łódzki. Taka nazwa ma bezpośrednio odnosić się do miasta, do którego będzie prowadził zjazd z węzła na S14.

Z kolei węzeł roboczo nazywany Aleksandrów Łódzki (u zbiegu S14 i DK-71(ul. Aleksandrowska w Zgierzu), będzie się nazywał Zgierz Zachód.

Ta zmiana, jak tłumaczy GDDKiA, ma swoje konsekwencje dotyczące węzła na autostradzie A2. Dotychczasowy węzeł Zgierz na A2 przy DW-702 będzie się nazywał Zgierz Północ. – Zmiana ma wyeliminować ewentualne pomyłki – wyjaśnia inwestor.

Bez mian pozostają nazwy węzłów Łódź Lublinek, Łódź Retkinia, Konstantynów Łódzki, Lućmierz i Emilia.

S14 – zachodnia obwodnica Łodzi powstaje w ramach dwóch kontraktów. Pierwszy, od węzła Łódź Lublinek do węzła Aleksandrów Łódzki (dotychczas Teofilów) o długości 12,2 km jest zaawansowany w ponad 90 proc. i ma być ukończony w połowie bieżącego roku. Jego wykonawcą jest Budimex.

Z kolei odcinek od węzła Aleksandrów Łódzki (Teofilów) do Słowika jest zrealizowany w 60 proc. i ma być zakończony wiosną 2023 roku. Wykonawcą jest Stecol Corporation.

Budowana obecnie S14 domknie obwodnice Łodzi, która obecnie stanowią autostrady A1 i A2 (od wschodu i północy) oraz droga S8 (od południa).   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony