Partnerzy serwisu:

Nowe połączenie z S7 pod Wieliczką

Elżbieta Pałys 11.04.2016

Nowe połączenie z S7 pod Wieliczką
fot. ZIKiT
Prawie 1,3 km nowej drogi powstało w Brzegach pod Wieliczką. To połączenie drogi powiatowej Śledziejowice – Brzegi z węzłem Rybitwy na trasie S7. W lipcu z nowej drogi skorzystają uczestnicy Światowych Dni Młodzieży.
Drogę za 7,2 mln zł brutto, na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zrealizowała Skanska. Choć droga ułatwi organizację ŚDM droga nie była budowana wyłącznie z myślą o obsłudze komunikacyjnej ŚDM. Jak wyjaśnia ZIKiT, znacznie wcześniej była umieszczona w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Miasta Krakowa. To przede wszystkim trasa doprowadzająca ruch do S7. Włącza się w inwestycję Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad – budowę odcinka pod węzłem Rybitwy oraz jego kontynuację w gminie Wieliczka. Budowa trwała od czerwca 2015 r. do marca 2016 roku.

Inwestycja poprawi funkcjonalność Krakowskiego Węzła Drogowego i usprawni dojazd od północnej części Wieliczki do S7. Odciąży lokalne drogi w kierunku Krakowa. Pozwoli także na rozwój stref gospodarczych położonych na terenie gminy Kraków (Rybitwy) oraz Wieliczki (powstająca Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej).

W ramach zadania wykonana została droga w krawężnikach kamiennych o długości ok. 1300 m i szerokości 7 m. – Na odcinku końcowym droga rozwidla się na dwie łącznice tworząc połączenie z węzłem Rybitwy na drodze S7. Wykonaliśmy ok. 300 m ciągu pieszo-rowerowego oraz 1000 m ścieżki rowerowej, które zostały oddzielone od drogi pasem dzielącym oraz barierą ochronną – informuje Michał Nosek, kierownik budowy ze Skanska. Wykonane zostało także oświetlenie, skanalizowane skrzyżowanie, dwie drogi serwisowe oraz – na odcinku 120 m – ekrany akustyczne.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony