Partnerzy serwisu:

Nowy łącznik z węzłem Wierzchosławice na A4 musi powstać. Jest nowy przetarg

ep. 04.03.2019

Nowy łącznik z węzłem Wierzchosławice na A4 musi powstać. Jest nowy przetarg
fot. o0o0xmods0o0o (2)
Zgodnie z zapowiedzią, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłasza przetarg związany z budową połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Na razie chodzi o opracowanie projektów budowlanych.
Połączenie istotne dla mieszkańców, a także gospodarki Tarnowa i okolic jest planowane już od dawna. Rozpoczęcie jego realizacji w ostatnim, czasie utrudniły ceny oferowane w przetargu – postępowanie musiało zostać unieważnione.


Wyświetl większą mapę

amorządy zainteresowane inwestycją postanowiły działać wspólnie. Zamówienie ma być podzielone na części, ale realizowane w jednym czasie. Dla każdej z części oddzielne mogą za to być źródła finansowania.

ZDW w Krakowie właśnie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji. Obowiązkiem wykonawcy będzie także uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji niezbędnych do realizacji inwestycji, w tym ZRID.

Przetarg podzielono na trzy zadania: Pierwsze obejmuje rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 973 od skrzyżowania z ul. Chemiczną (bez skrzyżowania) do granicy miasta Tarnów. Drugie to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 od granicy Tarnowa do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K (bez ronda). W ramach trzeciego zadania wybudowana ma być droga wojewódzka nr 973 od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1346K do węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach.

Według wcześniejszych zapowiedzi, w marcu zainteresowane podmioty mają podpisać porozumienie. Wsparcie dla inwestycji zadeklarowali: prezydent Tarnowa, powiat tarnowski, gmina Wierzchosławice oraz województwo małopolskie. Wsparciem analitycznym ma natomiast posłużyć Grupa Azoty.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony