Partnerzy serwisu:

Nowy most na Odrze zamiast promu

Magdalena Romanowska 16.10.2019

Nowy most na Odrze zamiast promu
fot. Pixabay
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie projektu mostu nad Odrą w nowym śladzie drogi wojewódzkiej nr 421 na terenie gmin Rudniki i Nędza. Most zastąpi dawną przeprawę promową.
Jest to ponowny przetarg na tę inwestycję ogłoszony przez ZDW Katowice. Poprzedni został unieważniony. Złożona została tylko jedna oferta, która przewyższała kwotę założoną przez wykonawcę, czyli 3,2 mln złotych. Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął wówczas decyzję o niezwiększaniu budżetu na to zadanie i nie udzielił zamówienia.

Nowy przetarg również obejmuje uzyskanie wszystkich decyzji, opinii i uzgodnień, łącznie z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej. Wyłonienie wykonawcy pozwoli na usprawnienie komunikacji pomiędzy gminami Rudniki i Nędza. Planowana inwestycje obejmie odcinek od skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich z ul. Młyńska w gminie Rudniki do okolic granicy miejscowości Ciechowice i Zawada Książęca w gminie Nędza. Obecnie w tym miejscu działa przeprawa promowa, która służy tylko ruchowi lokalnemu.Nowy most ma powstać w odległości ok. 1 km od miejsca przeprawy. Odcinek drogi wojewódzkiej w nowym śladzie, który przy okazji będzie wybudowany, zostanie wyposażony w chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Zamówienie ma obowiązywać do 15 grudnia 2021 roku. Oferty w przetargu można składać do 26 listopada 2019.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony