Partnerzy serwisu:

Nowy most w Ścinawie będzie realizowany. Jest przetarg

Elżbieta Pałys 25.04.2019

Nowy most w Ścinawie będzie realizowany. Jest przetarg
fot. Flyrecord, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org
Pomysł na budowę nowego mostu przez Odrę, na który czekają m.in. mieszkańcy Ścinawy, nabiera realnych kształtów. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła właśnie przetarg na koncepcję nowego obiektu. Dokumentacja miałaby powstać do wiosny przyszłego roku.
Chodzi o obiekt, który stanowiłby w przyszłości połączenie dróg wojewódzkich nr 292 i 340. Most pozwoliłby m.in. na swobodny transport pojazdów ciężkich. Obecnie na jedynym, będącym w złym stanie technicznym moście przez Odrę w ciągu drogi krajowej nr 36 obowiązuje ograniczenie do 15 ton. Zostało ono wprowadzone jeszcze po powodzi w roku 1997.

Utrudnień dla ruchu ciężkiego nie wyeliminuje remont zaplanowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (w maju ma ruszyć przetarg na wykonawcę remontu). Po przeprowadzonych pracach, według założeń, po obiekcie będą mogły jeździć samochody ważące nie więcej niż 20 ton.

Budowę nowego obiektu po ostatnich wyborach samorządowych wpisano do umowy koalicyjnej na poziomie województwa (PiS oraz Bezpartyjni Samorządowcy), w ślad za tym zarezerwowano pieniądze w budżecie na obecny rok.

DSDiK rozpoczęła właśnie procedurę związaną z wyborem firmy, która wykona koncepcję tego obiektu oraz uzyska decyzję środowiskową.Wyświetl większą mapę

Most przez Odrę wraz z dojazdami ma powstać w okolicy miejscowości Ścinawa/Wińsko. Połączy drogi wojewódzkie nr 292 oraz nr 340.

Oferty od projektantów będą przyjmowane do 11 czerwca. Inwestor zakłada, że dokumentacja powstanie przed 30 marca 2020 roku.

DSDiK chce pozyskać dofinansowanie dla tej inwestycji z rządowego programu Mosty dla regionów – samorząd wojewódzki złożył w tej wniosek w ramach zakończonego z końcem marca naboru do programu. W sumie w ramach programu wpłynęło 70 wniosków, mają one być rozpatrzone do około połowy roku.

To nie jedyny most, którego budowę rozważa samorząd Dolnego Śląska. W ramach wspomnianego programu mostowego samorząd ubiega się o dotację także dla mostu w Oławie przez rzeki Odrę i Oławę. Ta przeprawa ma powstać jako połączenie dróg wojewódzkich nr 396 i 455, powiatowej nr 1570D oraz gminnej – ul. Malinowej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony