Partnerzy serwisu:

Nowy mosty na Wisłoku otwarty

oprac. ep 24.09.2019

Nowy mosty na Wisłoku otwarty
fot. Daniel Kozik/UM Woj. Podkarpackiego
W Czarnej w powiecie łańcuckim kierowcy jeżdżą już po nowym moście. Obiekt nad Wisłokiem zastąpił dotychczasową przeprawę, na której obowiązywały ograniczenia tonażowe.
Dotychczasowa konstrukcja z powodu niewystarczającej nośności i parametrów geometrycznych nie odpowiadała obowiązującym wymogom i obecnym potrzebom transportowym. Nowa przeprawa została wybudowana w zmienionej lokalizacji i wraz z dojazdami utworzyła nowy odcinek drogi wojewódzkiej DW-881.

– Ważne są autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale równie ważne są takie lokalne szlaki – mówił podczas otwarcia mostu, cytowany w komunikacie, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Podkreślił, że przy takich zadaniach liczy się dobra współpraca samorządów i instytucji.

Wybudowany most ma jezdnię o szerokości 7 metrów i obustronne ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego o szerokości prawie 3 m. Obiekt jest wyposażony w bariery ochronne i oświetlony.

Całkowita długość obiektu to 166,6 m a szerokość pomostu wynosi 16,2 m. Przez Wisłok dzięki nowemu obiektowi mogą przejeżdżać pojazdy ważące do 50 ton.

Wartość robót to prawie 25 mln zł, z czego blisko 21 mln zł dofinansowała Unia Europejska w ramach RPO województwa podkarpackiego.

Inwestycję zrealizowano na zlecenie Województwa Podkarpackiego – Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Wykonawcą zadania było konsorcjum Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Banimex i Azi-Bud.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony