Partnerzy serwisu:

Nowy przetarg na węzeł Niepołomice na A4. Budżet niezwiększony, węzeł będzie okrojony

Leonard Dolecki 06.04.2018

Nowy przetarg na węzeł Niepołomice na A4. Budżet niezwiększony, węzeł będzie okrojony
fot. GDDKiA
Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po raz kolejny ogłasza przetarg na budowę węzła Niepołomice na autostradzie A4. Jest to już drugie postępowanie, które ma na celu znalezienie wykonawcy tej inwestycji. Pierwsze zostało unieważnione z uwagi na brak ofert, które mieściłyby się w budżecie inwestora.
Przetarg przewiduje znalezienie firmy, która podejmie się budowy węzła drogowego w ciągu autostrady A4 Kraków – Tarnów na odcinku węzeł Kraków Wieliczka – węzeł Targowisko. Zadanie obejmuje również rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 964, przebudowę infrastruktury technicznej oraz zmianę przebiegu potoków Podłężanka i Zakrzowianka.

Wyświetl większą mapę

Do tej pory droga wojewódzka przebiegała pod wiaduktem autostradowym, bez możliwości wjazdów i zjazdów na A4. Dostęp do autostrady przez nowy węzeł stworzy dogodny dojazd do strefy ekonomicznej i umożliwi sprawniejszą obsługę generowanego przez nią ruchu. Codziennie do strefy dojeżdża 870 pojazdów ciężarowych i około 4300 samochodów osobowych – czytamy w komunikacie prasowym.

Na realizację prac wykonawca będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Nowy przetarg różni się od poprzedniego tym, że teraz zwycięzca postępowania będzie miał możliwość optymalizacji projektu.

Taka zmiana została wprowadzona aby inwestycja mogła zmieścić się w zaplanowanym budżecie opiewającym na 27,8 mln zł. W przypadku poprzedniego konkursu najtańsza propozycja, która wpłynęła do zamawiającego opiewała na ok. 41 mln zł. Tym razem kwota planowana na zrealizowanie projektu nie została zwiększona.

Na oferty zamawiający czeka do 15 maja br. Podczas ich oceny będzie brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni (9%), równość podłużna nawierzchni (8%), kierownik budowy (3%), kierownik robót drogowych (3%), termin realizacji kontraktu (12%) oraz harmonogram (5%).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony