Partnerzy serwisu:

Nowy przewoźnik na europejskim niebie

Justyna Urbaniak 09.09.2019

Nowy przewoźnik na europejskim niebie
fot. Holiday Europe
Bułgarska linia lotnicza Holiday Europe rozpoczęła działalność. Przewoźnik ogłosił na swojej stronie internetowej, że inauguracyjny lot odbył się 24 sierpnia na trasie między Antalyą a Norymbergą.
Rośnie czarterowy gigant

Ze swojego hubu na międzynarodowym lotnisku w Sofii nowy przewoźnik zamierza polecieć do ponad 50 europejskich miejsc docelowych do 2022 r. Trasę Antalya-Norymberga obsłużył Airbus A321-200 z 218 pasażerami na pokładzie. Według World Airline News, Holiday Europe posiada certyfikat operacyjny wydany przez bułgarski urząd ds. transportu. AOC przewoźnika spełnia wymagania przepisów UE dotyczących lotów. Teraz może ubiegać się o trasy na całym kontynencie.

Turecki przewoźnik Onur Air dostarczył Holiday Europe Airbusa i będzie nadal wspierać linię lotniczą technicznie i logistycznie do odwołania. Podobnie jak inni nowi przewoźnicy, plany Holiday Europe są rozbudowane i obejmują trasy europejskie obsługiwane przez flotę wąskokadłubową Airbusa. Do października tego roku Holiday Europe ma nadzieję na zwiększenie swojej floty do siedmiu samolotów Airbus A321-200.

Onur Air


W rzeczywistości rozwój nowej bułgarskiej linii lotniczej znacząco ułatwia Onur Air. Linia, która działa od 1992 roku ma wieloletnie doświadczenie w zakresie konserwacji i wsparcia logistycznego. Zapewni Holiday Europe załogi lotnicze i zespół techniczny w dającej się przewidzieć przyszłości. Onur Air woli leasingować swoje samoloty i kupować je po wygaśnięciu umowy leasingu.

Przewoźnik ze Stambułu odnotował wzrost turystyki w ciągu ostatnich dwóch lat, gdy ustała wojna w regionie. W 2016 r. liczba zagranicznych turystów odwiedzających Turcję spadła o 30 proc. z powodu obaw o bezpieczeństwo i niestabilność polityczną regionu.

Plany na przyszłość

W komunikacie prasowym szef przewoźnika Petko Christoff powiedział, że firma „zamierza wykorzystać swoją komercyjną wizję, aby zaoferować nowe możliwości pasażerom czarterowym”. Zmiana legislacyjna ujawniła możliwości linii lotniczych tradycyjnie koncentrujących się na lotach czarterowych. W rezultacie linie czarterowe, takie jak Holiday Europe, mogą teraz skutecznie konkurować z wcześniej istniejącymi regularnymi przewoźnikami.

– Nasza europejska firma lotnicza zaczęła wykonywać loty w tym miesiącu i będzie oferować usługi milionom pasażerów w zakresie turystycznych przewozów czarterowych od końca 2019 roku – powiedział Christoff. – Dążąc do bycia jednym z najlepszych europejskich przewoźników czarterowych do 2022 r., Holiday Europe opracował swoją strukturę całkowicie o flotę samolotów Airbus. Naszymi partnerami są FTI GROUP, Fischer, Tui Baltics i inni organizatorzy wycieczek – dodał prezes.

Zasięg

Holiday Europe planuje loty czarterowe do około 50 miast. Większość miejsc docelowych będzie w Europie, a całość skoncentruje się wokół niemieckich portów lotniczych. Jednak linia lotnicza na tym się nie poprzestanie. W przyszłości loty obejmą bowiem Egipt, Dubaj, Wyspy Kanaryjskie i Turcję.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony