Partner serwisu

Nowy Sącz ma zachodnią obwodnicę

Elżbieta Pałys 08.12.2015

Nowy Sącz ma zachodnią obwodnicę
fot. Maria Olszowska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Zakończyła się budowa obwodnicy zachodniej Nowego Sącza. Trwają jeszcze odbiory techniczne. Kierowcy nową drogą pojadą najpóźniej 18 grudnia.
Obwodnica zachodnia, będąca połączeniem miejscowości Brzezna z drogą krajową nr 28 stanowi istotne połączenie drogowe dla mieszkańców Sądecczyzny, ale także dla turystów. Jej budowa rozpoczęła się w połowie tego roku. Zadanie obejmowało budowę drogi o długości 6,03 km, oraz szerokości jezdni 7 m – 2 pasy ruchu po 3,5 m wraz z poboczami, chodnikami, skrzyżowaniami z drogami gminnymi, zjazdami i drogami serwisowymi.

W ramach zadania powstały trzy mosty, skrzyżowania z drogą krajową nr 28 oraz odwodnienie, w tym m.in. 13 przepustów, rowy przydrożne, kanalizacja deszczowa wraz z rządzeniami towarzyszącymi, zbiornikami i przepompowniami. Przebudowano też sieć teletechniczną, elektroenergetyczną i gazową. Wykonano oświetlenie drogowe oraz ekrany akustyczne.

Inwestorem zadania jest powiat nowosądecki, wykonawcą Strabag. Koszt inwestycji to ponad 47 mln zł. Z Unii Europejskiej będzie sfinansowane 85 proc. tej kwoty. Inwestycję dofinansowało także Województwo Małopolskie (kwotą blisko 7,4 mln zł). Z budżetu powiatu pochodziło ponad 5,8 mln zł. Do budowy dołożyła się także gminy. Do pełnego obejścia Nowego Sącza brakuje jeszcze połączenia obwodnicy zachodniej z północną obwodnicą miasta. Powiat nowosądecki zabiega o jego wykonanie, jednak decyzja w tej sprawie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony