Partnerzy serwisu:

Nowy Sącz. Most heleński już zamknięty. Teraz burzenie

Elżbieta Pałys 07.05.2018

Nowy Sącz. Most heleński już zamknięty. Teraz burzenie
fot. UM Nowy Sącz
Od wtorku nie można już przejść ani przejechać mostem im. Józefa Piłsudskiego na Dunajcu w Nowym Sączu. Popularnie zwany most Heleński został zamknięty. W jego miejscu będzie budowany nowy obiekt.
Istniejący most powstał w 1959 roku. Obecnie jest w złym stanie technicznym, a przy tym jego przepustowość nie odpowiada istniejącym potrzebom w zakresie ruchu ruchowym. Władze miasta od dwóch dekad zabiegały o możliwość realizacji nowej przeprawy. Niedługo te plany staną się faktem – stary most zostanie zburzony, a w jego miejscu powstanie nowy obiekt.

Most zostanie wybudowany w ramach kontraktu pn. Przebudowa układu komunikacyjnego ulic Krakowska, Legionów, Bulwaru Narwiku w Nowym Sączu w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28. Umowę na jego realizację w październiku ub. roku Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu podpisał z firmą Banimex. Firma zrealizuje go kosztem ponad 76 mln zł.

W ramach zadania powstanie nowy obiekt dwuprzęsłowy o 4 pasach ruchu. Wraz z mostem wybudowane będą ciągi piesze i ścieżki rowerowe. W ramach modernizacji układu drogowego ulic Bulwar Narwiku – Legionów – Tarnowska oraz ulic Krakowska – Dunajcowa – Starowiejska po obu stronach przeprawy wybudowane zostaną ronda.

Na czas budowy nowego mostu miasto wprowadziło zmiany w organizacji ruchu. Urucho0miono m.in. bezpłatny szynobus, który kursuje między stacjami Nowy Sącz – ulica Krakowska, a Nowy Sącz – Miasto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony