Partnerzy serwisu:

Nowy termin dla Łodzi Fabrycznej – sierpień 2016

Jakub Madrjas 02.10.2015

Nowy termin dla Łodzi Fabrycznej – sierpień 2016
fot. Torpol - Astaldi
Torpol jako lider konsorcjum odpowiedzialnego za budowę intermodalnego dworca Nowa Łódź Fabryczna podpisał z PKP PLK, miastem Łódź i PKP SA aneks przesuwający termin wykonania robót do sierpnia 2016 r. Jak zapewnia wykonawca, przesunięcie terminu wynika z opóźnienia w przekazaniu jednej z działek kluczowych dla dokończenia budowy.
– Cieszymy się, że udało nam się uzgodnić z Zamawiającym nowy termin realizacji kontraktu. Dodatkowy rok pozwala nam na komfortowe dokończenie prac przy dworcu, który całkowicie zmieni komfort podróży w Łodzi. Porozumienie jest też dowodem, że deklarowana przez Zamawiających potrzeba dialogu przy najważniejszych inwestycjach kolejowych rzeczywiście jest faktem – mówi Tomasz Sweklej, prezes Torpolu.

Konsorcjum, którego liderem jest Torpol zobowiązało się do odpowiedniego dostosowania okresu obowiązywania zabezpieczeń właściwego jej wykonania oraz gwarancyjnych. Jak zapewnia wykonawca, przesunięcie terminu wynika z opóźnienia w przekazaniu jednej z działek kluczowych dla dokończenia budowy.

Na stacji Łódź Fabryczna oraz w prowadzącym do niej tunelu wybudowano już większość torów. Jednocześnie z przygotowaniami do wykonania brakujących odcinków trwają prace wykończeniowe na podziemnym dworcu.

O Łodzi Fabrycznej przeczytasz też w serwisie Rynek Kolejowy. 

Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony