Partnerzy serwisu:

Nowy wiadukt nad budowaną A1 otwarty. Łatwiej przejedziemy też autostradą

Elżbieta Pałys 02.07.2020

Nowy wiadukt nad budowaną A1 otwarty. Łatwiej przejedziemy też autostradą
fot. GDDKiA Łódź
Do użytku został oddany pierwszy wiadukt nad budowanym odcinkiem autostrady A1 w województwie łódzkim. Mowa o obiekcie na ul. Wojska Polskiego w Piotrowie Trybunalskim. Łatwiej przejechać z jednej strony budowy na drugą ale poprawiła się także płynność ruchu na rozbudowywanej jedynce.
Obiekt powstał w przyspieszonym tempie. Jest ważny przede wszystkim dla mieszkańców gminy Grabica i Piotrkowa Trybunalskiego, którzy po rozpoczęciu budowy mieli problem, by przedostać się z jednej strony rozbudowywanej jedynki na drugą.

Na ich potrzeby wykonano przejazd tymczasowy sterowany światłami, ale tym samym powodowało utrudnienia na DK-1, gdzie ruch musiał być wstrzymywany.

Wykonawca zobowiązał się, że w tej sytuacji jak najszybciej wykona docelowy wiadukt nad przyszłą autostradą. Stary wiadukt został wyburzony na początku tego roku.Wyświetl większą mapę

– Wykonawca na początku budowy, deklarował, że będzie on gotowy na koniec czerwca tego roku, co było wyjątkowo krótkim terminem. Prace budowlane udało się jednak zakończyć w połowie maja, a zatem jeszcze szybciej – informuje łódzka GDDKiA. Ze względu na pandemię trochę dłużej trzeba było jednak czekać na dokumenty związane z pozwoleniem na użytkowanie.

Wraz z początkiem lipca samochody pojechały nowym wiaduktem, a tymczasowy przejazd w poprzek budowy został rozebrany.

Nowy obiekt umożliwia przejazd od Piotrkowa w stronę zachodnią. Jest wyposażony w chodniki dla pieszych. Stanowi część drogi wojewódzkiej nr 473.

Nowo otwarty obiekt powstał w ramach kontraktu na projekt i budowę odcinka A autostrady A1 ograniczonym węzłami Tuszyn i Bełchatów. Odcinek liczy niespełna 16 km. Jego wykonawcą jest konsorcjum Budimex i Strabag.

Kontrakt na budowę został zawarty 30 lipca 2018 roku. Wykonawca na wykonanie wszystkich prac ma 32 miesiące nie licząc okresów zimowych.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony