Partnerzy serwisu:

Nowy wiadukt w Polkowicach oddany do ruchu

inf. pras. 24.09.2018

Nowy wiadukt w Polkowicach oddany do ruchu
fot. camellia
Od piątku kierowcy mogą korzystać z nowego wiaduktu, który powstał nad drogą krajową nr 3, a w ciągu drogi wojewódzkiej 331 w Polkowicach. Realizacja inwestycji w systemie projektuj i buduj trwała 12 miesięcy.
Nowy wiadukt został wybudowany w miejscu obiektu, który w wyniku uszkodzeń dokonanych przez pojazd ponadnormatywny został rozebrany w 2012 roku. Brak obiektu wymagał przekierowania pojazdów na objazdy ulicami miejskimi. Oddanie do ruchu nowego wiaduktu pozwoli na przywrócenie pełnych relacji ruchowych na węźle drogi krajowej nr 3 z drogą wojewódzką nr 331 i znacząco odciąży pobliskie skrzyżowanie, a także usprawni dojazd do KGHM.

Nowy wiadukt to 2-przęsłowy obiekt ze sprężonych belek prefabrykowanych, posiadający odpowiednie urządzenia dylatacyjne, łożyska i odpowiednie posadowienie, które minimalizują potencjalne przemieszczenia wynikające z lokalizacji obiektu na szkodach górniczych.

W ramach inwestycji, w związku z podniesieniem niwelety na wiadukcie, przebudowano odcinki drogi wojewódzkiej 331, wykonano odwodnienie, kanał technologiczny i zabezpieczono istniejące sieci uzbrojenia terenu. Inwestycja zrealizowana została w ramach programu GDDKiA „Przebudowa dróg i mostów wraz z zadaniami poprawiającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego”.

Wykonawcą była firma Himmel i Papesch z Opola.

Łączna wartość inwestycji wynosi ok. 5 mln zł.

Budowa wiaduktu zrealizowana została ze środków budżetowych ze współfinansowaniem Gminy Polkowice w kwocie 1,5 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony