Partnerzy serwisu:

Nowy wykonawca już pracuje na A1 - obwodnicy Częstochowy

inf. pras. 01.08.2019

Nowy wykonawca już pracuje na A1 - obwodnicy  Częstochowy
fot. GDDKiA
W środę od godziny 20:00 rozpoczęło się układanie nawierzchni z betonu cementowego na pozostałym po Salini odcinku autostradowej obwodnicy Częstochowy. Teraz prace kontynuuje konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe, Budimex i Budpol.
Jak informuje GDDKiA, w pierwszej kolejności realizowane będą prace na odcinku ponad 800 metrowym, od km 424,310 do 425,140. – Przewidujemy, że te roboty nawierzchniowe zostaną zakończone dziś w godzinach wieczornych – informuje inwestor w komunikacie.

Jednocześnie rozbudowywane jest zaplecze techniczne, aby zmaksymalizować front robót. W tym celu, między innymi, trwa przenoszenie parku maszynowego, z zakończonych już odcinków autostrady A1.

Najbliższe plany obejmują przygotowywanie kolejnych odcinków pod ułożenie kolejnych warstw konstrukcyjnych jezdni oraz kontynuację układania nawierzchni betonowej. Zakres prac, w szczególności, będzie obejmował wykonanie robót zabezpieczających na ciągu głównym, roboty ziemne, wykonanie warstw konstrukcyjnych i bitumicznych, włącznie z wykonaniem podbudowy z betonu chudego, nawierzchni z betonu cementowego, również roboty wykończeniowe obiektów inżynierskich. Całość prac zabezpieczających ma zostać zrealizowana do 15 listopada.

- Kontrakt, ze względu na wyznaczony termin zakończenia prac, wymagać będzie zaangażowania dużej ilości sprzętu i zasobów ludzkich oraz ich odpowiedniej koordynacji, co jest dużym wyzwaniem logistycznym. Na 19-kilometrowej budowie będzie pracować łącznie kilkaset osób i ponad 100 jednostek sprzętu budowlanego - mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy Budimeksu.

Umowa z poprzednim wykonawcą - konsorcjum na czele z Salini Polska - została zerwana pod koniec kwietnia. 24 lipca GDDKiA podpisała umowę na wykonanie najpilniejszych prac z konsorcjum wybranym w trybie negocjacji bez ogłoszenia - tworzą go Strabag Infrastruktura Południe, Budimex, oraz Budpol. Plac budowy przekazano 25 lipca,a 31 lipca ruszyły prace nawierzchniowe.   

Umowa z konsorcjum, które ma wykonać najważniejsze z pozostałych prac jest warta ponad 352 mln zł.   

Teraz przygotowywane jest jeszcze postępowanie przetargowe na dokończenie prac na tym odcinku A1. Te zamówienie będzie obejmowało wykonanie zakresu niezbędnego do uzyskania decyzji na użytkowanie obiektu budowlanego, warunkującej udostępnienie tego 21 km odcinka autostrady. Są to między innymi elementy BRD, ekrany akustyczne, oświetlenie węzła Rząsawa, ogrodzenie pasa drogowego autostrady.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony