Partnerzy serwisu:

O krok bliżej do budowy połączenia DK-87 w Nowym Sączu z DW-969

Magdalena Romanowska 04.01.2021

O krok bliżej do budowy połączenia DK-87 w Nowym Sączu z DW-969
fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy połączenia drogi krajowej nr 87 w Nowym Sączu z drogą wojewódzką nr 969 wraz z budową mostu na Dunajcu. Zamówienie dzieli się na zakres podstawowy i zakres opcjonalny.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej budowy połączenia drogi krajowej nr 87 z drogą wojewódzką nr 969 w Nowym Sączu wraz z budową mostu na rzece Dunajec. Zamówienie podzielona jest na dwa zakresy.

Podstawowy to opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych oraz uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji wymaganych do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wraz z jej uzyskaniem. Opcjonalny zakres zamówienia to dodatkowo pełnienie nadzoru autorskiego nad robotami wykonywanymi na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej w ramach zakresu podstawowego zamówienia.

Termin składania ofert mija 16 lutego 2021 r. O wyborze projektanta zadecydują kryteria: jakości, czyli dodatkowe doświadczenie osoby na stanowisko projektanta branży drogowej (20 proc.) i dodatkowe doświadczenie osoby na stanowisko projektanta branży mostowej (20 proc.) oraz cena (60 proc.).

Decyzja środowiskowa na budowę połączenia wraz z budową mostu na Dunajcu została wydana w listopadzie 2020 r. Jej wydanie zakończyło dwuletni etap przygotowywania inwestycji. Dotyczyła ona wariantu C przebiegu drogi, który został oceniony najlepiej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

 
Mapa: UM Nowy Sącz

Jak podało miasto w komunikacie, wariant C jest najkorzystniejszy także ze względu na planowaną budowę mostu w obszarze z mniejszą ilością siedlisk przyrodniczych. Ponadto wariant C posiada najlepsze przejście przez Dunajec, maksymalne ominięcie terenów inwestycyjnych i zamieszkanych. Jest także najkorzystniejszy pod względem ekonomicznym.

Preferowany wariant C posiada najlepsze przejście przez Dunajec, maksymalne obejście terenów inwestycyjnych i możliwość ich późniejszego zainwestowania, koncepcję z ominięciem terenów zamieszkanych oraz najkorzystniejszy aspekt ekonomiczny (osiągnięty efekt w stosunku do poniesionych nakładów).

Przygotowania rozmowy związane z budową trzeciego mostu na rzece Dunajec wraz z trasą spinającą DK-87 z DW-969 toczą się w Nowym Sączu od wielu lat. Trasa ma połączyć obwodnicę zachodnią, która biegnie przez gminę Chełmiec z ulicą Węgierską w Nowym Sączu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony