Partnerzy serwisu:

O krok bliżej do realizacji obwodnicy Stargardu w ciągu DK-20

mr 26.06.2020

O krok bliżej do realizacji obwodnicy Stargardu w ciągu DK-20
fot. GDDKiA
Ruszyła procedura przetargowa związana z dokumentacją dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK-20. Nowa droga o szacowanej długości 4,4 km będzie biegła na wschód od Stargardu i umożliwi ominięcie miasta przez ruch tranzytowy z DK-20. Jest to jedna z dróg ujętych w Programie 100 obwodnic.
W zakres przetargu wchodzi opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z raportem oddziaływania na środowisko oraz elementów koncepcji programowej wraz z wykonaniem badań podłoża. Dokumentacja ta pozwoli w pierwszej kolejności wyznaczyć przebieg drogi, który zostanie wybrany w decyzji środowiskowej.

Następnie zostaną uszczegółowione rozwiązania projektowe i określone warunki podłoża gruntowego. Łącznie na wykonanie całości dokumentacji projektant będzie miał blisko 3 lata (35 miesięcy). Dokumentacja pozwoli na ogłoszenie przetargu na realizację w formule Projektuj i buduj, co jest przewidziane na 2023 rok. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2024-2028.

 

Stargard posiada już obwodnicę w ciągu drogi ekspresowej S10. Przez miasto ciągle jednak przebiega DK-20 biegnąca od Stargardu przez Drawsko Pomorskie, Szczecinek i Bytów do Gdyni. Pełne wyprowadzenie z miasta ruchu tranzytowego z dróg krajowych będzie możliwe po realizacji obwodnicy również w ciągu DK-20.

Nowa trasa będzie omijała Stargard od wschodu. Droga rozpocznie się od strony Drawska Pomorskiego kilkaset metrów przed początkiem obszaru zabudowanego Stargardu. Trasa będzie biegła w kierunku południowym, przecinając linię kolejową i dalej dolinę rzeki Krąpiel. Trasa włączy się na węźle Stargard Wschód, który będzie musiał zostać rozbudowany, w istniejącą S10. Dokładny przebieg drogi oraz rozwiązania techniczne zostaną określone w procesie przygotowawczym.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony