Partner serwisu

Obwodnica Bełchatowa powstaje w szybkim tempie

Robert Grzędowski 09.09.2015

Obwodnica Bełchatowa powstaje w szybkim tempie
fot. UM Bełchatów
Rozpoczęte kilka miesięcy temu prace przy obwodnicy Bełchatowa idą pełną parą.  Wykonawcą inwestycji jest firma Budimex.
Aktualnie trwają zaawansowane działania przy obiektach mostowych na obwodnicy Bełchatowa, a na niektórych odcinkach układana jest podbudowa i warstwy konstrukcyjne drogi. Niemal 11-kilometrowa trasa ma być gotowa w pierwszym kwartale 2017 r.

Obwodnica Bełchatowa powstaje w ciągu drogi krajowej nr 74. Jej cel to odciążenie centrum Bełchatowa od ruchu tranzytowego i usprawnienie przejazdu na trasie z Wrocławia do Warszawy. Będzie to droga klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego), o trzech pasach ruchu po 3,5 m szerokości każdy. Dwa pasy w jednym kierunku i jeden w przeciwnym, ułożone naprzemiennie w przekroju 2+1, ułatwią przede wszystkim wyprzedzanie samochodów ciężarowych.


Wyświetl większą mapę

W ramach przedsięwzięcia zbudowane zostaną także cztery węzły drogowe, umożliwiające komunikację z drogami wojewódzkimi oraz kilka wiaduktów. Przebudowane zostaną wszystkie drogi przecinające nową obwodnicę. Umowa między łódzkim oddziałem GDDKiA a firmą Budimex została podpisana ostatniego dnia 2014 r. Wykonawca zobowiązał się do ukończenia obwodnicy w ciągu 19 miesięcy, do których nie wliczają się okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca). Koszt projektu to ok. 145,6 mln zł.

Mimo, że inwestycja jest realizowana w ramach perspektywy na lata 2014-2020, zadanie zostało wpisane do załącznika nr 6 Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Dzięki temu GDDKiA ogłosiła przetarg już w grudniu 2013 roku, znacznie przyspieszając rozpoczęcie prac.


Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony