Partnerzy serwisu:

Obwodnica Bolkowa. Likwidacja objazdu

Redakcja/inf. pras. 24.10.2019

Obwodnica Bolkowa. Likwidacja objazdu
fot. GDDKiA
Trwają prace związane połączeniem obwodnicy Bolkowa z siecią innych dróg. Wykonawca, czyli firma Kobylarnia, 30 października 2019. planuje zlikwidować utrudnienia związane z objazdem, który od lipca tego roku obowiązywał na DK-3 pomiędzy miejscowościami Stare Rochowice – Jeżów oraz otworzyć rondo w Wierzchosławicach.
Po przywróceniu ruchu na DK-3, ruch na kierunku Bolków – Jelenia Góra będzie się odbywał przebudowanym odcinkiem drogi krajowej, natomiast ruch na kierunku z Jeleniej Góry do Bolkowa będzie się odbywał nowo wybudowanym łącznikiem przebiegającym pod wybudowana estakadą.

Wjazd na nowo budowaną obwodnicę Bolkowa będzie zamknięty, a przedmiotowa zmiana organizacji ruchu ma na celu udrożnienie ruchu na kierunku Bolków – Jelenia Góra.

W tym samym dniu planowane jest również wprowadzenie tymczasowej zmiany organizacji ruchu polegającej na otwarciu ronda w ciągu DK-5, w miejscowości Wierzchosławice. Wprowadzana organizacja będzie polegała na likwidacji tymczasowego bypassu w ciągu drogi DK-5 w miejscowości Wierzchosławice i poprowadzeniu ruchu na nowo wybudowane rondo.

 

Zjazd z ronda na obwodnicę Bolkowa będzie zamknięty, a przedmiotowa zmiana organizacji ruchu ma na celu likwidację bypassu i udrożnienie ruchu na kierunku Bolków – Kamienna Góra. Podany termin może ulec zmianie z uwagi na panujące warunki atmosferyczne.

GDDKiA prosi o zwracanie szczególnej uwagi na nową tymczasową organizacje ruchu. Ostrożność będzie wymaga na tym bardziej, ponieważ ruch w dalszym ciągu będzie odbywał się po terenie budowy.

Jak pisaliśmy, w ramach kontraktu powstaje jednojezdniowa obwodnica (w klasie GP) o długości około 5,7 km oraz węzeł drogowy na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 3. Wykonawca jest także zobowiązany do wybudowania skrzyżowań z łącznikiem i rondem włączenia do DK-5 w kierunku Kamiennej Góry i Lubawki oraz z łącznikiem zjazdu do DK-5 w stronę Bolkowa i Legnicy. Ma także zbudować 6 obiektów inżynierskich i przebudować odcinek DK-5 na długości 2,1 km.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony