Partner serwisu

Obwodnica Chełmca ma już pozwolenie budowlane

ep. 03.08.2021

Obwodnica Chełmca ma już pozwolenie budowlane
fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy obwodnicy Chełmca w ciągu drogi krajowej nr 28. Przetarg na wybór wykonawcy tego zdania jest w toku.
Mowa o drodze liczącej ok. 1,5 km, która pozwoli od północnego zachodu ominąć Nowy Sącz.

– „Zielone światło” zapala się dziś dla budowy obwodnicy Chełmca. Jest to ważne zarówno dla mieszkańców tej miejscowości, jak i Nowego Sącza oraz okolic. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego to wyczekiwany oddech ulgi, ale także poprawa bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu w tym rejonie – mówi, cytowany w komunikacie wojewoda małopolski Łukasz Kmita. – Warto podkreślić, że inwestycja ta jest łącznikiem dwóch innych ważnych inwestycji drogowych, umożliwiającym im przyjęcie pełnej funkcjonalności. Chodzi o dopełnienie obwodnicy zachodniej i północnej Nowego Sącza – dodaje.

– Wydany „zrid” dotyczy drogi, która przebiegać będzie w północnej części Chełmca. Ominie ona centrum miejscowości i umożliwi połączenie dróg krajowych nr 28 i 75 w północno-zachodniej części Nowego Sącza – mówi I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak. – Dopełnienie układu komunikacyjnego jest w tym rejonie niezwykle istotne. Dzięki realizacji tego zadania poprawią się warunki komunikacyjne w samej gminie Chełmiec oraz na odcinku dojazdu do trzeciego co do wielkości miasta w naszym województwie – tłumaczy Józef Leśniak.

W ramach inwestycji powstanie jednojezdniowa droga klasy GP o długości 1,5 km i obiekty inżynierskie, w tym dwa mostu i dwa wiadukty. Przebudowane zostaną drogi poprzeczne oraz wybudowana infrastruktura techniczna, a także wlot ronda na połączeniu obwodnicy w ciągu DK-28, a także rondo na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K w ciągu ul. Marcinkowickiej.

Przetarg na wybór wykonawcy tej drogi ruszył pod koniec maja. Oferty wykonawców powinniśmy poznać 6 sierpnia.

Inwestycja będzie realizowana w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony