Partnerzy serwisu:

Obwodnica Gdowa: najtańsza oferta niemal o połowę niższa od kosztorysu

Elżbieta Pałys 25.01.2016

Obwodnica Gdowa: najtańsza oferta niemal o połowę niższa od kosztorysu
fot. SeppVei (4)
Osiemnastu oferentów ubiega się o budowę obwodnicy Gdowa (II etap) w ciągu drogi wojewódzkiej. Wszystkie oferty mieszczą się w kosztorysie inwestora.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie otworzył oferty w przetargu na projekt i budowę drugiego etapu obwodnicy Gdowa. Najtańszą spośród 18 ofert złożył Strabag. Wycenił swoje prace na 22,136 mln zł. Kolejne dwie oferty należą do Skanska – 23,098 mln zł oraz Vistal Gdynia – 24,479 mln zł. Najdroższą ofertę złożył Polbud Pomorze, opiewa ona na 38 mln zł. Inwestor planuje przeznaczyć na zadanie 43,179 mln zł.

Większość oferentów, poza dwoma, zaproponowała 10-letnią gwarancję. Firmy Gotowski oraz IDS-BUD zaproponowały udzielenie gwarancji na okres 72 miesięcy. Przy ocenie ofert cena będzie stanowiła 95%, okres gwarancji pozostałe 5%.

W Gdowie krzyżują się drogi wojewódzkie nr 966 i 967, prowadzą one głównie ruch tranzytowy, a usytuowanie tras stwarza uciążliwe zagrożenia komunikacyjne. Natężenie ruchu na połączeniu DW-966 i DW-967 sprawia, że poziom swobody ruchu jest bardzo niski, a czas przejazdu przez miasto ulega wydłużeniu. W ramach drugiego etapu obwodnicy Gdowa powstanie m.in. most nad rzeką Raba. Obwodnica powinna powstać do końca sierpnia 2018 roku.Wyświetl większą mapę

Pierwszy etap obwodnicy był realizowany od października 2009 roku do września 2013 roku. W ramach tej części powstała nowa droga o długości 2,6 km z rondami i skrzyżowaniami, trzy obiekty mostowe oraz kanalizacja deszczowa, drogi serwisowe i zjazdy. Zrealizowana inwestycja poprawiła dostępność do dróg krajowych nr 4, 7 i 75 oraz skomunikowanie DW-967 i DW-966.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony