Partner serwisu

Obwodnica Kobylanki blisko finału. Trzeba przejść przez utrudnienia w ruchu

ep. 23.10.2020

Obwodnica Kobylanki blisko finału. Trzeba przejść przez utrudnienia w ruchu
fot. GDDKiA
Przed końcem roku ma być oddana do ruchu obwodnica Kobylanki w ciągu drogi krajowej S10. Na razie są realizowane kolejne prace, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu.
Na godziny południowe w piątek zaplanowana jest zmiana organizacji ruchu na węźle drogowym Kobylanka (Motaniec) drogi S10. Jak podaje GDDKiA w Szczecinie, ma to związek z remontem nawierzchni na węźle.

Żeby przeprowadzić te roboty, do poniedziałku 26 października będą zamknięte łącznice na węźle, natomiast przejazd wiaduktem nad S10 z Motańca do Kobylanki będzie możliwy, ale w ruchu wahadłowym.

– Istniejący zjazd z S10 od strony Szczecinka na wysokości stacji paliw będzie czynny, natomiast pozostałe relacje: Kobylanka – Szczecin, Kobylanka – Stargard i Stargard – Kobylanka będą zamknięte – informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy GDDKiA w Szczecinie. – W przyszłym tygodniu planowane są prace związane z remontem łącznic na węźle Stargard Zachód (Lipnik), będą dotyczyły łącznic Szczecin – Stargard i Szczecin – Kobylanka – tłumaczy rzecznik GDDKiA.

Kierowcy jadący od strony Szczecina będą mogli zjechać do Kobylanki istniejącym zjazdem w rejonie stacji paliw. Pozostali kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów. Jak podaje GDDKiA, objazd dla wszystkich pojazdów prowadzi przez węzeł Stargard Zachód. Kierowcy jadący do Kobylanki od strony Bydgoszczy będą musieli zjechać na węźle Stargard Zachód.

Również wyjazd w kierunku na Szczecin z Kobylanki dla wszystkich pojazdów będzie się odbywał węzłem Stargard Zachód. Ruch lokalny w celu wyjazdu na Szczecin będzie mógł skorzystać z drogi wspomagającej Niedźwiedź-Zdunowo, która została wybudowana w ramach realizacji II jezdni obwodnicy Kobylanki.

Jak poinformował wykonawca, w ostatnich dniach zostały zakończone roboty nawierzchniowe na remontowanej południowej jezdni obwodnicy Kobylanki. Wykonawca przystępuje teraz do wykonywania ostatnich robót bitumicznych związanych z tą inwestycją. Będą to: wymiana nawierzchni na łącznicach węzłów Kobylanka i Stargard Zachód, które zostały wykonane przy budowie I jezdni obwodnicy Kobylanki.

Oddanie do ruchu obwodnicy Kobylanki jako już drogi dwujezdniowej planowane jest przed końcem tego roku.

Obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa ma 6,4 km długości. Pierwsza jezdnia została wykonana w latach 2005-2007. Obecnie trwa dobudowa drugiej (północnej) jezdni. Kontrakt zawarty we wrześniu 2017 roku realizuje konsorcjum konsorcjum firm z Grupy Strabag. Prace budowalne są warte ponad 57 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony