Partner serwisu

Obwodnica Kołbaskowa czeka na ZRID. Wniosek złożony

ep. 29.07.2022

Obwodnica Kołbaskowa czeka na ZRID. Wniosek złożony
fot. GDDKiA
Ta trasa ma mieć blisko 6 km długości. Powstanie w ciągu drogi nr 13 łączącej granicę polsko-niemiecką w Rosówku z autostradą A6 i centrum Szczecina. Właśnie zakończyły się prace projektowe i został złożony wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.
Obwodnica Kołbaskowa rozpocznie się kilkaset metrów od granicy polsko-niemieckiej. Miejscowość Kołbaskowo ominie po jego wschodniej stronie a dalej włączy się do nowego węzła drogowego Szczecin Zachód, który powstanie w ramach budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic. Obwodnica planowana jest jako droga klasy GP.

Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej została podpisana w grudniu 2020 roku. Prace warte 1,54 mln zł zlecono szczecińskiej firmie DiM. Prace budowlane planowane są na lata 2023-2026.

Droga krajowa nr 13 w ramach której powstanie obwodnica Kołbaskowa łączy granicę polsko-niemiecką w Rosówku z autostradą A6 i centrum Szczecina. Funkcjonalnie będzie się łączyła z obwodnicą Przecławia i Warzymic – po ich realizacji ruch w stronę granicy zostanie wyprowadzony z terenów zabudowanych. Obie zostały zaplanowane do realizacji w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.  

Wcześniej GDDKiA zapowiadała, że przetarg na roboty budowlane zostanie ogłoszony w 2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony