Partnerzy serwisu:

Obwodnica Kołbaskowa w ciągu DK13 z umową na dokumentację

inf.pras. 18.12.2020

Obwodnica Kołbaskowa w ciągu DK13 z umową na dokumentację
Fot. Google Maps
GDDKiA podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 o długości 6 km. Obwodnicę za kwotę 1,54 mln zł zaprojektuje szczecińska firma DiM.
W zakres umowy wchodzi wykonanie badań podłoża oraz przygotowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych. Będzie to komplet dokumentacji niezbędnej do budowy drogi. Inwestycja jest planowana do realizacji w latach 2023-2026 w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

 

Dwie z dziewięciu obwodnic w przetargu na realizację, pozostałe z umowami na dokumentację

Spośród dziewięciu obwodnic przewiedzianych do realizacji w ramach tego Programu na Pomorzu Zachodnim dwie są już na etapie przetargu na zaprojektowanie i budowę (obwodnice Gryfina i Szczecinka). Dla obwodnic na DK22 - Szwecji, Wałcza, Rusinowa i Człopy umowy na dokumentację zostały zawarte w czerwcu, natomiast dla Stargardu i Złocieńca na DK20 w lipcu tego roku. Teraz do grona zadań w trakcie opracowywania dokumentacji dołączyła obwodnica Kołbaskowa.

Kompletna dokumentacja projektowa GDDKiA

Przebieg obwodnicy Kołbaskowa został określony w wydanej w 2012 roku decyzji środowiskowej, która dotyczyła również położonej na północ obwodnicy Przecławia i Warzymic. Zadaniem projektanta będzie teraz opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych dla inwestycji oraz wykonanie badań podłoża. Realizacja projektu budowlanego umożliwi przeprowadzenie procedury uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Wykonawca będzie miał 15 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego, następnie zostanie uzyskana decyzja ZRID. Ogłoszenie przetargu na budowę drogi planowane jest w 2023 roku.

Obwodnica od wschodu ominie Kołbaskowo

DK13 łączy granice polsko-niemiecką w Rosówku z autostradą A6 i centrum Szczecina. Obwodnica Kołbaskowa w ciągu DK13 to kolejny element realizacji nowego przebiegu tej drogi. Wraz z biegnącą od autostrady A6 do Szczecina obwodnicą Przecławia i Warzymic, trasa ta umożliwi całkowite wyprowadzenie pozamiejskiego odcinka tej drogi poza obszary zabudowane.

Obwodnica Kołbaskowa rozpocznie się kilkaset metrów od granicy polsko-niemieckiej. Droga ominie od wschodu miejscowość Kołbaskowo i włączy się w nowy węzeł drogowy Szczecin Zachód, który przewidziany jest do realizacji w ramach obwodnicy Przecławia i Warzymic. Obwodnica Kołbaskowa będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główną ruchu przyspieszonego) o długości 6 km.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony